Škoda

Faceliftovaná Škoda Octavia oficiálně! Fotky, informace a video z testování jako bonus

Škoda Octavia dostala novou tvář. Jak už na těchto stránkách zaznělo, největší změnou jsou přední dělené LED světlomety. A těšte se i na nové asistenční systémy.

Už na konci roku si budete moci pořídit faceliftovanou Škodu Octavia, bestseller značky. Auto nastoupí s novou, elegantně tvarovanou přídí a zádí, bude vybavené moderními asistenční systémy, bude frčet na internetu a dočkáme se i přepracovaných stupňů výbavy.

Octavia je neprodávanějším modelem české automobilky a od roku 1996 se jich prodalo pět milionů. Faceliftovaný model má ze všech provedení zatím nejostřeji řezanou tvář - mohou za to dva páry světel s krystalickým vzhledem. Na přání mohou světlomety zářit i s využitím technologie Full LED. Logo značky je výraznější a příď působí mohutnějším dojmem.
Staňte se naším fanouškem na facebooku!

Ještě víc ale zaujmou nové asistenční systémy. Nová Octavia má totiž parkovací asistent pro jízdu s přívěsem, systém Frontassist doplnila prediktivní ochrana chodců a systémy Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert pomocí radaru v zádi jistí vůz při přejíždění z pruhu do pruhu a pomáhají mu při vyparkování při jízdě směrem vzad. Zajímavé jsou i nové systémy infotainmentu. Všechny čtyři – jmenovitě Swing a Bolero a navigační systémy Amundsen a Columbus – teď mají kapacitní displeje ve skleněném designu, které reagují již na lehký dotyk. Columbus má displej s úhlopříčkou 9,2 palce; špičkový systém disponuje WLAN-hotspotem a na přání i modulem pro SIM-kartu s rychlostí LTE pro rychlé připojení k internetu, který pak může využívat celá posádka vozu.
Doporučujeme: SUV velikosti Fabie bude už za dva roky

 

K takzvaným chytrým řešením přibyla další, třeba klíč s možnosti personalizace, do kterého si může několik uživatelů uložit své osobní nastavení, vyhřívaný věnec volantu (konečně) či sklopné stolky na zadní straně předních opěradel či vyjímatelná svítilna v kufru - jen u kombíku.

V nabídce bude pět motorů TSI a čtyři TDI. Mají zdvihový objem od 1,0 do 2,0 litrů, výkonnostní spektrum začíná na 63 kW (84 k) a končí u 135 kW (184 k). Téměř pro všechny motory bude k dispozici manuální i šesti- nebo sedmistupňová převodovka DSG. Pro motory 1,8 l TSI a 2,0 l TDI nabízí ŠKODA i pohon všech kol 4×4. A pokuď si už nyní plánujete, jak by vaše nová Octavia měla vypadat, určitě zvažte i nastavitelný podvozek DCC, který umožňuje měnit charakteristiku tlumičů v režimech Comfort, Normal a Sport.
Doporučujeme: Ceníky a vůbec vše důležité o nové Škodě Kodiaq

Nová Octavia bude v nabídce od konce roku 2016 a první auta se k zákazníkům dostanou začátkem příštího roku.TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události