Le Mans

Tvrdé dopady Dieselgate: Audi končí v Le Mans, Volkswagen v rallye!

Tvrdé dopady Dieselgate: Audi končí v Le Mans, Volkswagen v rallye!

Automobilka Audi oficiálně potvrdila, že se po této sezoně definitivně stahuje z Mistrovství světa vytrvalostních závodů (WEC), jejichž vrcholem je každoroční čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans. Teď se spekuluje o tom, že končí i Volkswagen v MS v rallye.

Podle Ruperta Stadlera, předseda představensta Audi, padlo rozhodnutí, že se značka musí v motorsportu více zaměřit na odvětví, která budou mít přímou vazbu na sériové produkty. A protože se u sériových modelů čím dál více prosazuje elektrický pohon, musí se i motorsport přeorientovat na tyto technologie. Co to znamená? Od příští sezony Audi nasadí plně tovární tým do šampionátu Formule E, v němž Audi dosud poskytovalo podporu týmu ABT Schaeffler Audi Sport.Podle Dr. Wolfganga Ullricha, šéfa divize Audi Motorsport, je velmi těžké opouštět po osmnácti letech šampionát sportovních prototypů a jeho slovům skutečně věříme. Vždyť Audi za dobu své účasti dokázalo třináctkrát vyhrát Le Mans a v roce 2006 vůbec poprvé zvítězilo s dieselovým motorem.

Staňte se naším fanouškem na facebooku


Pravý důvod odchodu z extrémně úspěšného angažmá ve WEC totiž pánové Stadler ani Ullrich oficiálně nepřiznají. Jde o součást drastických škrtů, které VW Group rozpoutal v reakci na emisní skandál s naftovými motory, a které ohrožují i spoustu sériových modelů v celém koncernu, nikoli jen motorsport. Obdobný osud, jaký potkal účast Audi ve WEC, nadále hrozí také v rallycrossu, ale zde definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. A tak alespoň jedna dobrá zpráva na závěr. Na zapojení Audi v okruhovém seriálu DTM se nic nemění. Alespoň prozatím, dodejme raději...

Doporučujeme: Aston Martin a Red Bull staví závodní auto

Protože jen před pár minutami se objevily spekulace, že po Audi končí s velkým motorsportem i Volkswagen. Přestože si VW vydobilo nové technické regule pro rok 2017, tak automobilka by prý už neměla dál pokračovat a posledním závodem by pro ní měla být Australská rallye! Nejlepší tým by tak podle serveru autosport.com měl skončit na samém vrcholu... A kde skončí Ogier, Latvala a Mikkelsen? Objeví se M-sportu nebo u Toyoty??? Budeme informovat!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Le Mans

Důležité Události