Volkswagen

Facelift pro VW Golf: získá Volkswagen ztracenou důvěru?

Facelift pro VW Golf: získá Volkswagen ztracenou důvěru?

Volkswagen sužovaný dopady nekončící aféry s falšováním emisí bojuje o přízeň svých zákazníků i o návrat ztracené důvěry. Jak na to? Vzít nejoblíbenější model a ještě ho vylepšit. A tak se světu představuje facelift nedostižného bestselleru evropského trhu, sedmé generace modelu Golf.

Jak už to u VW bývá, žádné radikální designérské změny nečekejte, spíše velmi decentní retuše přídě, která nyní působí širším dojmem. Nový Golf, který VW označuje za generaci 7,5, ovšem dostal spoustu nových technologií, jako jsou přední LED světlomety namísto xenonů, zadní LED lampy pro všechny verze, adaptivní tempomat, nebo vylepšený infotainment. Základní 6,5palcová varianta má nyní dvojnásobné rozlišení, zatímco vrcholný systém Discover Pro s ovládáním hlasem i gesty má nyní 9,2 palce a 1280x640 pixelů. Novinkou je také možnost bezdrátového dobíjení telefonu a ovládání infotainmentu přes telefon, například ze zadního sedadla. Atraktivní je také nový velkoplošný přístrojový displej, jak ho známe z modelů Audi nebo například Passatu.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


Rozšiřuje se také bezpečnostní výbava, kterou obohatí Traffic Jam Assist, což je poloautomatické řízení při jízdě v kolonách, systém automatického nouzového brzdění nově detekuje i chodce a protijedoucí auta, zatímco couvání s přívěsem ulehčuje Trailer Assist.

DOPORUČUJEME: Videotest - VW Golf Alltrack


Golf dostane i nejmodernější benzínový čtyřválec 1,5 TSI s výkonem 150 koní a točivým momentem 250 Nm, který je vybavený technologií vypínání válců pro snížení spotřeby. Stávající šestistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG nahrazuje zcela nová sedmistupňová skříň. Základní verze sportovního Golfu GTI nově posílí na 230 koní, zatímco ostřejší varianta nabídne 245 koní. K zákazníkům se faceliftovaný Golf dostane na jaře příštího roku.

Doporučujeme: 10 nejlepších závodních manévrů všech dob v DTM

Doporučujeme: Nová Octavia RS bude mít po faceliftu 245 koní

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události