Renault

NA OKRUHU: Renault Clio 220 Trophy

Renault Clio 220 Trophy je ve všem o trochu lepší než standardní Clio RS. K dokonalosti chybí pořád jen jedna jedinná věc - manuální převodovka.

Čtvrtá Generace Renaultu Clio samozřejmě zahrnuje i sportovní provedení RS, které se dostalo fanouškům pořádně pod kůži. Jenže zatímco o předchozí verzi s atmosférickým dvoulitrem a manuální převodovkou fanoušci i novináři pěli jen ódy, tak přeplňovaná šestnáctistovka a hlavně automatická převodovka s pádly pod volantem byla přijata s rozpaky. Důvod? Převodovka byla pomalá, pádla malá a motoru chyběla špička.

ČAS NA OKRUHU V MOSTĚ: 2:04,3
podmínky: sucho, +7°C, letní pneumatiky

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

Clio 220 Trophy má větší výkon, motor je určitě šťavňatější a převodovka... Převodovka je o kus lepší, ale pádla jsou pořád malá a navíc na sloupku volantu, takže na ně nedosáhnete. Takže největší nadšení poskytuje opět podvozek, kdy je Trophy o trochu řízenější a krásně se řídí plynem.

Nejlepší bude, když se podíváte na video z autodromu v Mostě. Je to naše prvotina, ale už teď vám můžeme slíbit, že se můžete těšit na žebříček časů a v rámci akce Most Challenge si se mnou můžete měřit pi... řidičské schopnosti.

Doporučujeme: Závod do oblak - jedno z nejlepších videí o autech vůbec!

RENAULT CLIO RS
 TROPHY
Motor:
přeplňovaný čtyřválec 1618 cm3
Výkon: 220 koní v 6050 ot./min.
Toč. moment: 260 Nm v 2000 ot./min.
Hmotnost: 1279 kg
Zrychlení 0-100 km/h: 6,6 s
Max. rychlost: 235 km/h

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události