Diesel

Volkswagen kvůli emisnímu skandálu propustí 30 tisíc zaměstnanců

Volkswagen kvůli emisnímu skandálu propustí 30 tisíc zaměstnanců

Účet Volkswagenu za skandál s falšováním emisí stále není konečný, ale již nyní je jisté, že jeho výše bude astronomická. Ještě horší ale je, že to odskáčou i zaměstnanci.

V USA se Volkswagen dohodl s úřady na odškodnění dotčených zákazníků v rekordní výši 14,7 miliardy dolarů (373 miliard korun) a ve hře jsou navíc individuální soudní spory s jednotlivými zákazníky. Více jsme o tom psali ZDE. I takový ekonomický gigant jako VW Group tak bude těžce zasažen, takže nejvyšší vedení koncernu společně s odbory hledá v oblasti úspor takové řešení, které bude schůdné pro obě strany.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

DOPORUČUJEME: 15 fotek, které vám ukáží jak auta pořád rostou

Odhaduje se, že k přežití bude VW Group potřebovat ušetřit 3,7 miliardy eur (100 mld. Kč) ročně. Právě představený plán počítá s propuštěním 30 tisíc zaměstnanců v průběhu pěti let, přičemž 23 tisíc zrušených pracovních míst se týká továren na území Německa. V současnosti VW Group zaměstnává 610 tisíc lidí v celkem 31 zemích.
 

Součástí dohody s americkými institucemi byl údajně i závazek intenzivnějšího vývoje elektrických vozidel, což by vysvětlovalo před nedávnem představený ambiciózní projekt Strategy 2025, v němž se Volkswagen zavazuje uvést na trh v příštích deseti letech 30 modelů s elektrickým pohonem. V této souvislosti se proslýchá, že nově vytýčená orientace na elektromobily naopak vytvoří 9000 nových pracovních míst v Německu, kde VW plánuje vyrábět elektromotory v Kasselu a baterie v Braunschweigu či Salzgitteru.

DOPORUČUJEME: 5 aut v garáži Donalda Trumpa

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události