Ford

Ford představil novou Fiestu. Malý bestseller hned ve čtyřech verzích

Ford představil novou Fiestu. Malý bestseller hned ve čtyřech verzích

Na velké párty v německém Kolíně nad Rýnem se světu představila sedmá generace Fiesty, veleúspěšného malého Fordu. Těšte se.

Ačkoli prodeje stávající generace převyšovaly navzdory jejímu stáří veškerá očekávání, konkurence ve třídě malých aut brzy zhoustne s příchodem Citroënu C3, Nissanu Micra a zejména Volkswagenu Polo. Ford nemohl dál spoléhat na fakt, že Fiesta po řidičské stránce dodnes prakticky nemá konkurenci, a rozhodl se zájem zákazníků notně oživit.

DOPORUČUJEME: Videotest - Ford Ka+


Ford zatím neuvolnil veškeré technické detaily nové Fiesty, ale jistě už víme, že po designérské stránce jde cestou evoluce, když nejvýraznější změnu přineslo horizontální řešení zadních světel. Nová generace je také dosud nejdospělejší Fiestou, když je o 71 mm delší a o 12 mm širší než předchůdce. Sedmá generace je postavena na globální platformě B, rozvor narostl o 4 mm a v kabině je o 16 mm víc místa na kolena.

DOPORUČUJEME: 15 fotek které vám ukážou, jak auta neustále rostou


Aby inženýři Fordu dostáli vynikající pověsti podvozků svých modelů, Fiesta jezdí na rožšířených rozchodech, konkrétně o 30 mm na přední nápravě a o 10 mm vzadu. Jízdní vlastnosti poprvé vylepší i elektronické vektorování točivého momentu a řízení slibuje ještě lepší citlivost. Nabídka benzínových motorů bude samozřejmě stavět na opěvovaném litrovém tříválci EcoBoost, který bude k mání ve třech výkonových verzích (100, 125 a 140 koní) a s šestistupňovou manuální, alternativně automatickou převodovkou se shodným počtem stupňů. U Fiesty se poprvé objeví i nový atmosférický tříválec o objemu 1,1 litru, naladěný na 70 nebo 85 koní. Pro vyznavače dieselů je připravena nová patnáctistovka s výkonem 85, případně 120 koní.

DOPORUČUJEME: Podívejte se, jak postavili Ford Mustang z Lega


Zatímco vnější design Fiesty nepřinesl šokující proměnu, v interiéru došlo k radikálnímu řezu. Namísto zastaralých tlačítek dominuje přístrojové desce Fiesty osmipalcový displej s nejnovějším systémem Sync 3, v kabině jsou použité výrazně kvalitnější materiály, zákazníci dostanou dosud nevídané možnosti v oblasti indivdualizace a milovníci hudby si mohou dopřát dokonce i prémiový audiosystém Bang & Olufsen.

DOPORUČUJEME: Vitální Švéd si k 97. narozeninám nadělil Ford Mustang V8

Samostatnou kapitolou je bezpečnostní výbava, zahrnující až patnáct systémů, včetně detekce chodců, adaptivního tempomatu, rozpoznávání dopravních značek, automatického parkování, asistenta pro jízdu v pruzích nebo automatického přepínání dálkových světel. Když už jsme u osvětlení, Ford nabídne i moderní LED světlomEty. Významnou novinkou u Fiesty je i zavedení čtyř specificky zaměřených linií - nejluxusnější Vignale, sportovní ST-Line, stylová Titanium a velmi zajímavá Active, laděná do stylu SUV. Na trh bude sedmá generace Fiesty uvedena v první polovině roku 2017.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události