Tachometr

Co se stane na tachometru, když auto pokoří 999 999 kilometrů?

Co se stane na tachometru, když auto pokoří 999 999 kilometrů?
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Každý správný řidič tuší, kolik má jeho plechový miláček najeto kilometrů. Ale ruku na srdce, kolik znáte lidí, kteří by s jedním vozem najeli neskutečných 999 999 kilometrů? Moc asi ne, že? A víte, co se stane s tachometrem který má šest číslic a na tuto hodnotu se dostane?

Auta v dnešní době bohužel nemají takovou životnost, jak bychom si asi všichni přáli. Že by jeden vůz najel až milion kilometrů si umíme jen těžko představit. Ale občas se to povede. A právě to dokázal taxikář z Valašska.

Většina tachometrů má šestimístné počítadlo ujetých kilometrů. Logicky tak tedy vyvstává otázka, co se s tachometrem stane, když překročí maximální číslo 999 999 kilometrů. Vynuluje se? Zkolabuje elektronický systém celého vozu? Nebo se prostě počítadlo zastaví na cifře 999 999 a auto přestane "stárnout"?

Tato otázka zajímá spoustu lidí, ale málokdo na ni zná odpověď. A tu právě má taxikář z Valašska. Ten se svým taxíkem značky Volkswagen Transporter T4 najel milion kilometrů. A naštěstí u momentu, kdy jeho tachometr magickou hranici pokořil, byla i kamera. Co se tedy na ukazateli ujetých kilometrů stalo? Podívejte se ve videu, které na portálu Youtube.com zveřejnil "Region Valašsko".

Štěpán Hrubý, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události