Volkswagen

Nádherný T2 z lega. Pětimetrový obytňák stavěli ze 400 000 kostek

Nádherný T2 z lega. Pětimetrový obytňák stavěli ze 400 000 kostek
Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen Transporter T2a se vyráběl v letech 1967 až 1971 a dodnes je světoběžníky považován za skutečně ikonický kempinkový automobil. Teď tahle legenda posloužila jako model dvěma nadšencům. Ti podle ní postavili pravděpodobně největší kempovací automobil na světě ze stavebnice lego.

Do detailu vyvedená obytná verze Volkswagenu T2 váží 700 kilogramů a měří 5 metrů na délku, 1,9 metru na šířku a téměř dva metry na výšku. Uvnitř je sporák, rádio, kartáčky a pasta na zuby, nádobí i pavučiny. Dveře se dají posouvat a střecha vyklápět do třímetrové výšky. Všechno je postavené z kostek lega!

Dva zkušení stavitelé modelů se totiž rozhodli, že se pokusí o ambiciózní světový rekord: ze 400 000 dílků lega během šesti týdnů sestaví ikonický kempovací automobil ve skutečné velikosti včetně výklopné střechy Westfalia. Povedlo se! Pravděpodobně největší kempovací vůz z lega teď stojí v Mnichově, kde byl odhalen před zahájením veletrhu cestovního ruchu f.re.e.

Související obsah

Obří model rozhodně nevznikal snadno. Autoři postupovali podle vlastního pečlivě nachystaného konstrukčního plánu do té doby, než zjistili, že jim chybí 20 000 průhledných kostek pro okna a že dodavatel nemá na skladě dostatečné zásoby. Navzdory detailnímu plánování se tak dostali do slušného stresu. “V podstatě jsme potřebovali mít devítidenní týden. Vzhledem k tomu, že nic takového neexistuje, byly jedinou volbou noční směny,“ popisuje Rene Hoffmeister, jeden z pouhých dvanácti oficiálně certifikovaných stavitelů modelů LEGO® na světě.

 

Společně s kolegou Pascalem Lenhardem si “hráli“ s kostkami od rána do noci, i o víkendech, aby své dílo dokázali dokončit včas před zahájením veletrhu. Návštěvníci akce se mohou na vlastní oči přesvědčit, že to stihli.

V Mnichově je teď vystaven výsledný model i jeho předloha.

Související obsah

Nejvýznamnější veletrh cestovního ruchu v Bavorsku bude otevřen ve dnech 20. až 24. února od 10 do 18 hodin. Letos láká také novou výstavní halou, díky níž se výstavní plocha věnovaná cestování s obytnými a kempinkovými vozidly zvětšila o 25 %. Volkswagen na veletrhu samozřejmě prezentuje i současné obytné verze svých dodávek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události