Na okruhu

NA OKRUHU: Promrzlý asfalt autodromu v Mostě a BMW 440i

Vzali jsme na okruh do Mostu další auto, tentokrát s pohonem zadních kol a s modrobílou vrtulí ve znaku. Jak bude rychlé? A bude s ním zábava?

Byl by to den jako malovaný. Šestiválcové kupé s přeplňovaným řadovým šestiválcem, pohonem zadních kol a převodovkou ZF... To zní jako recept jako na štěstí. Jen kdyby teploměr neukazoval mínus dva. Ale co, zábava je až na prvním místě!


ČAS NA OKRUHU V MOSTĚ: 1:58,0

podmínky: sucho, -2°C, zimní pneumatiky

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Samozřejmě že není pochyb o tom, že BMW 440i s paketem M Performance bude rychlé. Šestiválec s dvoukomorovým turbem má totiž nejen 326 koní a 450 Nm, ale taky má charakter! Určitě za to může i tlumič výfuku s aktivní klapkou, ale motor sám o sobě je ostrý, byť nemá výkonovou špičku. Samozřejmě, že by mě zajímalo jak funguje s manuální převodovkou, ale osmistupňový automat ZF je skvostný! Nechápu, když si někdo tohle auto objedná ve čtyřkolkce... 

DOPORUČUJEME: Na okruhu v Mostě s Renaultem Clio RS Trophy

Podvozek je tuhý, ale ne uskákaný a to co funguje na okresce je na okruhu ještě lepší. Jen škoda toho příšerného řízení bez zpětné vazby... V reálném provozu se mi ale 440i líbí snad víc než celá M4! 
 

DOPORUČUJEME: Golf GTI Clubsport má nový rekord na Nordschleife

BMW 440i M Performance
Motor: přeplňovaný šestiválec 2998 cm3
Výkon: 326 koní v 5500 ot./min.
Toč. moment: 450 Nm v 1380 - 5000 ot./min.
Hmotnost: 1630 kg
Zrychlení 0-100 km/h: 5,0 s
Max. rychlost: 250 km/h

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události