Toyota

Toyota představila Yaris WRC. Ale hlavně... slíbila ostrý hothatch!

Toyota představila Yaris WRC. Ale hlavně... slíbila ostrý hothatch!

Toyota představila závodní Yaris WRC, což je pro ní velký návrat do světa motorsportu. Ale co hlavně - Toyota při té příležitosti slíbila, že postaví i ostrý Yaris pro nás, normální smrtelníky!

Tým TOYOTA GAZOO Racing dnes představil svůj speciál Toyota Yaris WRC a současně odhalil složení jezdecké sestavy pro závodní sezónu 2017. Déle jak rok příprav obnáší tisíc hodin týmové práce v dílnách a praktického testování; vše pod vedením Tommiho Makinena.

DOPORUČUJEME: Světový šampionát WRC 2017 bude super!

„Yaris WRC je dobře navržený vůz s neuvěřitelným potenciálem,“ řekl Tommi Makinen. „Nové regule nám v rámci vývoje poskytly mnohem více svobody. Budeme sice zkoumat všechny potenciální možnosti, ale již nyní můžeme konstatovat, že vůz je spolehlivý a rychlý. Opravdu se již nemohu dočkat, až uvidíme výsledky za závodních podmínek.“ Toyota se tím vrací do světového šampionátu v rallye po dlouhých sedmnácti letech, první závodu světového rallyového šampionátu v Monte Carlu se 19. ledna příštího roku zúčastní dva vozy Yaris WRC, za jejichž volant usednou Jari-Matti Latvala a Juho Hanninen. K týmu se v průběhu sezóny připojí jako zkušební jezdec i mladý finský závodník Esapekka Lappi.

DOPORUČUJEME: Ford představil závodní Fiestu WRC

A aby toho nebylo málo, tak při té příležitosti oznámila Toyota návrat mezi ostré hothatche, kdy při vývoji silničního Yarise hodlá uplatnit poznatky z vývoje a závodění verze WRC. Nic víc aktuálně nevíme, ale i to nám teď ke spokojenosti stačí!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Toyota

Důležité Události