Audi

NA OKRUHU: Vzít na mostecký autodrom velké SUV? Proč ne...

Je to jedno z nejschopnějších SUV současnosti, navíc má supervýkonný naftový motor. Nic to ale nemění na tom, že ta věc váží 2,3 tuny!

„S výkonem 435 koní a točivým momentem 900 Nm jde o nejsilnější naftové SUV na trhu, což je sám o sobě dost dobrý důvod, proč byste ho měli chtít. Taky má elektrický kompresor (čemuž nemusíte rozumět, ale je to první auto s tímhle systémem) a zrychlí na stovku za 4,8 s, tedy dvakrát rychleji, než to zvládne Octavia vašeho souseda. Kromě toho utáhne loď a můžete ho zaparkovat kde jen chcete, nikdo vám ho totiž neodtáhne.“

DOPORUČUJEME: Jak rychlé a zábavné je BMW 440i? 

DOPORUČUJEME: Kapesní střela Renault Clio Trophy?

 
Když jsem psal tyhle řádky, ještě jsem v Audi SQ7 nejel. Teď, když jsem ji vyzkoušel i na okruhu v Mostě, přidávám, že to auto jezdí stejně dobře jako ostrý hatchback, jen hůř brzdí. Ale na to kolik váží, brzdí neuvěřitelně. Největší zbraní SQ7 však není ten malý reaktor (čti motor), ale šířka záběru jeho schopností. Už jednou jsem zažil něco pdobného, když jsem s Range Roverem dojel v neuvěřitelném klidu a pohodlí na Nordschleife, tam s ním dal dvě kola, předjel hromadu aut včetně Porsche 911 a pak se zase vrátil domů. A SQ7 je přesně z toho ranku. Umí polykat dálniční kilometry, ve městě vás odizoluje od okolí a na okresce se z ní stane postrach.

ČAS NA OKRUHU V MOSTĚ: 2:11
podmínky: mokro, +3°C, zimní pneumatiky

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

 
A to jsem přitom řídil auto, které bohužel nemělo ten správný podvozek s aktivními stabilizátory a sportovním diferenciálem, což mě opravdu mrzí. Ale zase je to důvod si to střihnout ještě jednou, nemyslíte? A to na letních pneumatikách a na suchu! Aby bylo o čem mluvit... Takže audi, prosím, prosím... Jen pět rychlých kol!

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události