Audi

Další rychlé SUV! Má turbo, šestiválec a vzduchový podvozek

Další rychlé SUV! Má turbo, šestiválec a vzduchový podvozek

Začněme čísly: Má výkon 354 koní a točivý moment 500 Nm. Na stovku zrychlí za 5,4 s a nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h.

Jsou to údaje hodné sportovního auta, ale chlubí se s nimi SUV. Po bestiální Audi SQ7 se v Detroitu představuje i menší SQ5, tentokrát s benzínovým šestiválcem. O tom že bude fungovat asi nikdo nepochybuje, kromě výše zmíněného totiž bude k mání i aktivním zadním diferenciálem a vzduchovým pérováním, a pohon všech kol upřednostňuje výkon na zadní nápravě. 

DOPORUČUJEME: Rychlé kolo s Audi SQ7 na okruhu v Mostě

Nicméně největší novinkou je benzínový šestiválec, u kterého nahradilo turbodmychadlo kompresor. Audi tvrdí, že prodleva turba je jen minimální, a že díky tomu klesne spotřeba paliva. V porovnání se starší jednotkou je motor i lehčí o 14 kg, celkově pak váha auta klesla o 35 kg. Osmistupňový automat je pak standardem, bohužel za výše zmíněný vzduchový podvozek a sportovní diferenciál si budou muset zákazníci připlatit. Což vřele doporučujeme aniž bysme se svezli, ale v jiných audi funguje obojí na výbornou. Nové Audi SQ5 3.0 TFSI dorazí do Evropy uprostřed léta. Už teď se těšíme!

Nepropásněte žádnou novinku, přihlašte se na náš facebook!


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události