Diesel

Dieselgate pokračuje! Nově obviněnými jsou Fiat Chrysler

Dieselgate pokračuje! Nově obviněnými jsou Fiat Chrysler

Od začátku se mluvilo o tom, že Volkswagen je jen jedna z automobilek, která svoje auta upravuje tak, aby při emisních zkouškách plnila přísné limity. Teď je obviněný i koncern Fiat Chrysler!

 Aféra Dieselgate propukla naplno před dvěma lety a Volkswagen za ni už pyká. Pokuty, úspory, vracení aut... A teď obvinila americká Agentura pro ochranu životního prostředí EPA i koncern Fiat Chrysler! Údajně je ve víc 100 000 autech s naftovými motory nainstalovaný software, který při laboratorních testech mění nastavení motoru tak, aby auta bez problémů vykázala limitní hodnoty oxidů dusíku. Podle EPA se problém týká vozů Jeep Grand Cherokee a Dodge Ram 1500, které jsou vybaveny třílitrovým naftovým motorem. Podle všeho je problém v tom, že motor jsou vybaveny dodatečným softwarem pro úpravy emisí. Sama EPA ale ovšem neřekla, jestli je software nelegální tak jako u Volkswagenu, nebo jestli jde jen o „nenahlášení softwaru, který ovlivňuje emise z automobilového motoru“, jak se o celém problému zatím hovoří.

DOPORUČUJEME: Volkswagen zaplatí za dieselgate 365 miliard... A to není všechno!

Šéf Fiat Chrysler Sergio Marchionne na rychlo svolané tiskové konferenci jakákoliv obcházení emisních limitů popřel a odmítl srovnání se skandálem Volkswagenu. Zároveň dodal, že Fiat Chrysler budou spolupracovat ve vyšetřování. Uvidíme jak se to všechno bude dál vyvíjet. Pokud by Fiat Chrysler opravdu podváděl, mohl by podle agentury Reuters dostat pokutu cca 44 000 dolarů na jeden automobil, tedy celkově 4,6 miliardy dolarů (117 miliard Kč). Každopádně jeden problém už koncern má - jeho akcie padají. 

DOPORUČUJEME: Lidé vracejí Volkswagenu vyrabovaná auta

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události