Škoda

Novou Škodu Yeti uvidíme už letos. Víme, jak bude vypadat!

Novou Škodu Yeti uvidíme už letos. Víme, jak bude vypadat!

Už letos se světu představí nová Škoda Yeti. Převezme design dospělejšího Kodiaqu a bude větší než stávající model.

Kodiaq se už vesele prodává a za pár dní se těšte i na jeho velký videotest - nyní již z českých okresek, kde jsme na sněhu řádně prověřili jeho pohon všech kol. Ale dnes bude řeč o jeho menším sourozenci, modelu Yeti. Letos, dlouhých osm let od zahájení výroby, se dočkáme druhé generace.


DOPORUČUJEME: Škoda Octavia RS 245 - nejsilnějš Octavie všech dob

A jak bude asi vypadat? Prověřili jsme vícero dobře informovaných zdrojů a je jasné, že to bude malý Kodiag. Převezme jeho styl, dvojité světlomety i jasně řezané hrany. Hravost nahradí serioznost. Honza Červenka už vloni viděl karoserii Yetiho a říkal, že se stávající podobou nemá vůbec nic společného. A jak naznačující skici hned ze tří zdrojů, tak je to definitivní.

DOPORUČUJEME: Tajné plány škodovky - víme všechno!

Všimněte si, že všechny tři zdroje pracují s identickou maskou. Malajsijský grafik Theophilus Chin přidává záď Fabie, Bernard Car Design ukazuje spíš podobu konceptu a jak už je zvykem, tak Auto Express má již tradičně asi nejvěrnější podobu.Yeti bude sourozencem mimořádně vydařeného Seatu Ateca, takže vyroste na více jak 4,3 m déllku a bude mít větší kufr (přes 500 litrů) i víc místa uvnitř. Nabídka motorů bude pestrá, od základní přeplňovaného benzínového litru až po dvoulitrový turbodiesel. Pohon všech kol a převodovka DSG budou za příplatek. A časem se objeví i hybridní verze.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události