Stočený tachometr

Přijdou auta se stočeným tachometrem o technický průkaz?

Přijdou auta se stočeným tachometrem o technický průkaz?
Zdroj: TN.cz

Neustálý boj proti nešvaru se stáčením kilometrů by mohl dospět do dramatického finále. Autobazary se klepou strachy.

Věc se má totiž tak, že od příštího roku by mohl platit zákon, že auta, která mají přetočený tachometr a jejich provozovatel neprokáže proč tomu tak je (třeba oprava), tak přijdou o techničák (technickou způsobilost k provozu) a budou tak de facto vyřazena z provozu.


DOPORUČUJEME: Polovina autobazarů podvádí! Auta mají stočené kilometry a šidí se i ohledně počtu majitelů.

Aktuálně se věci mají tak, že když se prokáže, že někomu vznikla škoda v důsledku přetočeného tachometru vyšší jak 5000  Kč, jedná se o podvod a z toho plynou další právní důsledky. Podle novely by ale mohlo dojít jednoduše k tomu, že když vám při STK přijdou na to, že stav kilometrů je nižší než byl při předcházející kontrole vozidla, tak vám vydají STK jen na třicet dní a vy budete muset prokázat, proč to tak je. Když to neuděláte, máte problém. Stav tachometru se bude kontrolovat i při evidenční kontrole. Přestupkem bude i když firma nevystaví doklad o opravě nebo výměně počítadla vzdálenosti, navíc sankce se mají zvýšit. 

DOPORUČUJEME: Co se stane, když se tachometr přehoupne přes 999 999 km?

Autobazary zabývající se výkupem aut se tak klepou strachy, protože některé odhady mluví o tom, že víc jak polovina všech aut v bazarech má stočené kilometry. A to by znamenalo, že z aut na place, by se jako mávnutím kouzelného proutku stala jen hromada šrotu, případně zdroj náhradních dílů. 


DOPORUČUJEME: Jak bude vypadat nová Škoda Yeti? My už to víme!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události