Škoda

To nejdůležitější na faceliftu Citiga? Deštník pod sedačkou. Bohužel!

To nejdůležitější na faceliftu Citiga? Deštník pod sedačkou. Bohužel!

Nejmenší škodovka se dočkala faceliftu, ale v tomhle případě jde opravdu jen o kosmetiku. Na silnější motor jako má VW up! (bohužel) zapomeňte!

 Pokuď jste Citigo nikdy neřídili, pak vám asi unikl jeho mimořádný talent. Stejně jako up! i tohle je mini, které se prostě skvěle řídí. Praktické do města, zábavné na okresce. Vyždímáte ho jako citron a budete se u toho bavit, klidně nevěřte, stačí se v něm svézt!

DOPORUČUJEME: Videotest - malý VW up! se silnějším motorem má srdce na dlaní

I proto jsme se těšili na jeho facelift a doufali jsme, že dostane přeplňovaný motor 1,0 TSI, ale z Boleslavi na nás ukázali jen dlouhý nos. A přitom up! s ním funguje tak dobře… Takže smůla, dál je to o tříválci s výkonem 65 nebo 75 koní, jedinou alternativou zůstává verze na zemní plyn (68 koní).

DOPORUČUJEME: Josef Kabaň končí ve Škodovce. Odchází na pozici šéfdesignéra BMW!

No, takže jde opravdu jen o design - nová maska, kapota, nárazníky a zadní lampy. Uvnitř pak upravený design palubního počítače a trochu jiná kaplička. Takže tím nejdůležitějším opravdu je… deštník schovaný pod sedačkou spolujezdce! Citigo bude mít premiéru v Ženevě, měsíc poté jde do prodeje.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události