Toyota

Ostrá Toyota Yaris - zatraceně ostrý pán z Nurburgringu

Ostrá Toyota Yaris - zatraceně ostrý pán z Nurburgringu

Toyota nám konečně řekla, jak se bude jmenovat její ostrý Yaris a hlavně jaký bude mít motor. Obojí se nám líbí!

Toyota se nejen úspěšně vrátila do světového šampionátu rallye, ale jako první automobilka aktivně v něm působící rovnou představila i ostré auto, které má s ostrým speciálem jasnou spojitost. To co ostatní jenom slibovali, udělali Japonci rovnou. Tleskáme!


DOPORUČUJEME: Toyota přiveze do Ženevy ostrý Yaris!


Takže tady máme ostrého Yarise, o kterém jsme věděli jen to, že bude mít líbivý design a výkon přes 210 koní. No, a výkon zůstává, ale jestli jste si, stejně jako my, mysleli, že pod kapotou bude oturbená šestnáctistovka, tak chyba lávky - bude to kompresorem přeplňovaná jednotka s objemem 1,8 l. Auto bude mít taky šestistupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál, a všichni znalí vám řeknou, že tato kombinace slibuje mnohé! Dost možná se stane, že Yaris bude o kus ostřejší než zadokolková Toyota GT-86!

DOPORUČUJEME: Závodní speciál WRC je 100x dražší než auto ze kterého vychází


A to jméno? Yaris GRMN, tedy Gazoo Racing Masters of the Nurburgring. Znamená to dvě věci... Že auto strávilo spoustu času na Nordschleife, a že vývoj sportovních aut si bere na starosti japonské závodní oddělení Gazoo. A ano, i tohle je dobrá zpráva...


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Toyota

Důležité Události