Škoda

Gratulujeme, Škodovka je druhou nejziskovější značkou koncernu!

Gratulujeme, Škodovka je druhou nejziskovější značkou koncernu!

Škodovka je druhou nejziskovější značkou koncernu Volkswagen, Daří se jí lépe než Audi, jen vloni vydělala 32,4 miliardy korun.

Gratulujeme do Mladé Boleslavi! Provozní zisk škodovky se totiž loni zvýšil o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy Kč). Jak uvádí tisková zpráva: „k růstu přispěla zejména optimalizace nákladů a pozitivní mix objemu prodeje a nabídky produktů.“ Tržby automobilky se zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur (370,2 miliardy Kč). Škodovka se už dříve pochlubila, že loni dodala zákazníkům rekordních 1 127 700 aut, což je meziroční nárůst o 6,8 procent. Potřetí za sebou tak překonala milionovou prodejní hranici.


VIDEOTEST: Škoda Kodiaq na silnici i v terénu - co se nám líbí a kde má slabiny?

Loni Škoda Auto loni oslavila pětadvacet let ve skupině Volkswagen. Za tu dobu se podle německého podniku rozrostla z regionálního v mezinárodně úspěšného výrobce a nabízí ucelenou řadu modelů, od malých vozů Citigo po velký model Superb. Nejnovějším přírůstkem je SUV Kodiaq. Je zajímavé, že zisky škodovkou rostou výrazně rychleji než její prodeje, což je známka toho, že škodovka přesně víc co dělá.


DOPORUČUJEME: Tajné plány škodovky do roku 2020


Podle výroční zprávy koncernu loni Škodovka dokonce překonala značku Audi a s poměrem provozního zisku k tržbám 8,7 procenta se po Porsche (17,4 procenta) stala druhou nejziskovější značkou osobních aut v koncernu. Volkswagen je aktuálně v dlouhodobé ztrátě.


DOPORUČUJEME: Octavia RS 245 - nejrychlejší Octavie všech dob!

Jen doplňujeme, že Škoda Auto má v ČR výrobní závody v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasinách, a že vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku v Indii, na Ukrajině a v Kazachstánu. Zaměstnává zhruba 27 tisíc lidí.


DOPORUČUJEME: První kilometry s novou Octavií. Víme jak jede a jak vypadá ve skutečnosti

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události