Volkswagen

NA OKRUHU - Golf GTI na okruhu v Mostě fungoval perfektně!

VW Golf GTI byl prvním hothatchem vůbec a pořád platí za šampiona. S výkonem 230 koní nepatří mezi nejsilnější, ale rychlost mu nechybí! Takže jaký byl jeho čas na okruhu v Mostě?

Kdyby měl Golf GTI křídla, bavili bysme se o něm jako o školní stíhačce. Takovém tom letadle, na kterém se mladí piloti získávají ostruhy. Tyhle stroje jsou perfektně ovladatelné, silné a přitom nepřemotorované, chlubí se spolehlivostí a přitom podávají perfektní výkony. Jinými slovy, modernizovaný Golf GTI je jakýmsi školním hotchatchem.


DOPORUČUJEME: Video - Vzali jsme na okruh do Mostu velké SUV. A bylo zatraceně rychlé!

Má pohon předních kol, jeho výkon 230 koní není nic z čeho byste měli spadnout ze židle a je to přece „jen“ Golf. Fajn! Přesto nadšeně plácám rukama o stehna a ptám se, které jiné nové auto za tyhle peníze byste si koupili, a jestli byste s ním byli na okruhu v Mostě rychlejší. Jenže čas na závodní dráze je jen jeden díl skládačky. Ještě lepší je to, jak Golf GTI funguje na normálních okreskách, protože tam patří. Ale co hlavně, naučí vás řídit. Je precizní na volantu, má silný motor co táhne od nuly až k omezovači, dobře nakalibrované brzdy a jeho manuál patří k tomu nejlepšímu. 


DOPORUČUJEME: Video - Jak rychlé bylo v Mostě BMW 440i?
 

ČAS NA OKRUHU V MOSTĚ: 2:05
podmínky: osychající trať, +8°C, zimní pneumatiky


DOPORUČUJEME: Video - Subaru WRX STI na okruhu v Mostě jezdilo všechno bokem!


Hodina a kus na okruhu v Mostě sice odhalila problémy s vadnoucími brzdami, ale je fér říct, že na to má Volkswagen ultimativní verzi Performance, která má nejen silnější brzdy, ale i mechanický samosvor, což tenhle problém řeší. Já osobně mám ale pro GTI vážně slabost. Líbí se mi jak funguje, jak vypadá, a že se dá v pohodě používat každý den. Pokuď netrváte na tom, že vaše auto musí mít pohon zadních kol, pak je to jeden z jasných favoritů! 

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

  

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události