Supersport

Aston bude zákazníkům pro svůj supersport skenovat zadky

Aston bude zákazníkům pro svůj supersport skenovat zadky
Zdroj: Aston Martin

Aston Martin nehodlá nechat nic náhodě a majitelé jeho nového supersportu budou mít udělanou sedačku na míru. Zadky a záda jim naskenují a sedačku vytvoří dle 3D modelu.

V motorsportu je naprosto běžná věc, že jezdci mají sedačky udělané na míru. Je to extrémně důležité a to nejen pro jejich pohodlí a aby v autě vydrželi podávat konzistentní výkony, ale i kvůli tomu, aby aby s autem dokonale spjatí a cítili ho doslova každým kouskem svého těla. Jen tak ho mohou dobře ovládat na samém limitu. Aston Martin zvolil ten samý přístup i u svého chystané supersportu Valkyria, který vyvíjí společně s týmem F1 Red Bull. 

DOPORUČUJEME: V lese zapomenutý Aston Martin má cenu 12 milionů

Svým zákazníkům tedy bude skenovat záda a zadek, aby podle toho vytvořili 3D model a následně i sedačku. Zákazníci si pak budou moci přesně nadefinovat i svoji jízdní pozici, k dispozici jim přitom budou i instruktoři Aston Martin, kteří běžně učí ovládání aut na závodním okruhu.

DOPORUČUJEME: Vše o novém hypersportovním Astonu Martin najdete ZDE!

Auto s původním označením AM-RB 001 je už vyprodané, a to navzdory tomu, že zatím neexistuje ani prototyp. Supersport s aktivní aerodynamikou a jízdními vlastnostmi blízkými formuli 1 vznikne ve 150 kusové sérii a několik aut z toho bude ryze závodních. Přeplňovaný dvanáctiválec bude mít výkon přes 900 koní a váha auta by měla být do jedné tuny. Aston slibuje zrychlení z 0 na 321 km/h za 10 vteřin a maximální rychlost 402 km/h. Určitě uznáte sami, že v tomhle kalupu prostě potřebujete sedačku na míru...


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události