Škoda

Škodovka vyrobila už čtyři miliony Fabií. Tohle je jubilejní kus!

Škodovka vyrobila už čtyři miliony Fabií. Tohle je jubilejní kus!
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka vyrobila už čtyři miliony Fabií a třetí generace útočí na rekord - už se jich vyrobilo víc jak půl milionu. Možná se to nezdá, ale výroba začala v roce 1999.

Ano, je to už víc jak sedmnáct let, kdy v Mladé Boleslavi postavili první generaci Škody Fabia, která nahradila stárnoucí Felicii. Fabia znamenala pro Škodovku odrazový můstek a o jejích kvalitách hovoří nejlépe čísla - první generace byla v prodeji až do roku 2007 a vyrobilo se 1 790 000 kusů, následovala druhá generace, která vydržela až do června roku 2014, těch vzniklo 1 710 000 kusů.


DOPORUČUJEME: Toto je nejluxusnější Fabie na světě - auto za miliony!


Třetí generace je aktuálně v nabídce a Škodovka hlásí, že vyrobila už víc jak půl milionu aut. Teď měli v Boleslavi důvod k oslavě - postavili čtyřmiliontou Fabii. Šlo o bílý kombík s motorem 1,0 TSI s automatickou převodovkou DSG. Přitom právě kombík už se v příští generaci Fabie neobjeví.


DOPORUČUJEME: Kromě Fabie Combi skončí i malé a povedené Citigo...

Fabia se dlouhodobě drží mezi deseti nejprodávanějšími auty své třídy v Evropě a v loňském roce se prodalo víc jak 175 tisíc exemplářů. Historicky byl pro Fabii nejúspěšnější rok 2004, tehdy si našlo majitele v Evropě 235 600 aut.

A co vy? Máte doma Fabii? Nebo máte s ní nějaké zkušenosti? Napište nám!

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události