Honda

Civic Type-R s pohonem všech kol! Bude to nové Mitsubishi Evo?

Civic Type-R s pohonem všech kol! Bude to nové Mitsubishi Evo?
Zdroj: Honda

Honda Civic Type-R už dávno vyměnila vysokotáčkový motor za přeplňování, ale zběsilost v ní pořád zůstala. Teď se připravuje verze s pohonem všech kol, a my se ptáme: BUDE TOHLE NOVÉ MITSUBISHI EVO?!

Mitsubishi Evo bylo ve své době nejen živoucí legendou světových rallye, ale zároveň řidičskou modlou. Nadšení řidiči japoncům nejspíš nikdy neodpustí, že ho přestali vyrábět, přeživší exempláře si jejich majitelé pečlivě hýčkají a opatrují. WRX STI, Focus RS nebo Golf R jsou však důkazem, že podobná auta pořád mají na trhu svoje místo a nyní chce do tohoto segmentu vstoupit i Honda se svým Civicem Type-R.


DOPORUČUJEME: Proč má Type-R tři výfuky? Zjistili jsme to!


Správně, nejrychlejší předkolka na Nordschleife by se měla začít vyrábět i s pohonem všech kol. Bude to ale až v příští generaci a auto by mělo mít dál přeplňovaný dvoulitr, nicméně s výkonem cca 340 koní. Zákazník bude mít na výběr jestli verzi s pohonem předních nebo všech kol, a v kuloárech se hovoří o tom, že čtyřkolka pak bude mít ještě další dva stupně provedení - sportovní a luxusnější. Tak necháme překvapit.

DOPORUČUJEME: Takhle jezdí Civic Type-R, aneb rekordní jízda na Nordschleife!


BAVÍ VÁS AUTA? PODÍVEJTE SE NA NAŠE VIDEOTESTY!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události