Olej

Šokující fotky - místo oleje nalila do motoru vodu do ostřikovačů!

Šokující fotky - místo oleje nalila do motoru vodu do ostřikovačů!
Zdroj: Facebook

Z těch fotek se vám udělá špatně. A přitom stačilo tak málo - řidička si spletla nalévací tvory.

Mladá francouszká řidička dokázala zničit motor svého Mini během několika málo minut! Všechno začalo tím, že se jí rozsvítila kontrolka na palubní desce, aby doplnila kapalinu do ostřikovačů. Zastavila tedy na nejbližší benzínové pumpě, koupila pět litrů letní směsi, nalila do motoru a dál pokračovala v jízdě. Jaké bylo její překvapení, když po pěti kilometrech přestalo auto jet...

DOPORUČUJEME: Problémy s brzdami! Jen v Čechách musí do servisů víc jak 12 tisíc škodovek a volkswagenů. Nemáte jedno z těch aut i vy?

Ta řidička (určitě to byla blondýna, jsme si jistí) totiž zaměnila otvory a místo do nádržky ostřikovačů nalila kapalinu rovnou do motoru, tedy otvorem pro dolévání oleje!!! Výsledek se zdá být fatální... Kapalina se smíchala s olejem, ohřála se a vznikla odporná hmota, která zahltila celý motor. Každému, kdo má rád auta, z toho musí být opravdu špatně!

DOPORUČUJEME: Motory v nových autech potřebují kvalitní benzín a naftu. Kde tankujete vy? HLASUJTE!Jak jsou dolévací otvory v motoru a kolik jich tam může najít?
Minimem jsou většinou dva. Na olej a na nádržku do ostřikovačů, ty jsou majoritní a většinou dobře označené. Může tam být ještě nálevka pro brzdící kapalinu a do serva řízení, ale těch si většina řidičů ani nevšimne. Víčko nádržky ostřikovačů bývá většinou modré a zelené, a označené stejným symbolem jako je ta kontrolka na palubní desce. Na víčku motoru (tam se dolévá olej) pak najdete nápis OIL (někdo si ho může splést s číslovkou 710). Pokuď si nejste jen trochu jistí, podívejte se určitě do návodu k použití!!!

DOPORUČUJEME: Jezdíte na kole bez helmy? Tohle udělá hlava při nárazu na asfalt nebo beton... VIDEO


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Olej

Důležité Události