Doporučujeme

Velký výprodej - pořiďte si sbírku výjímečných aut skupiny B

Velký výprodej - pořiďte si sbírku výjímečných aut skupiny B
Zdroj: Bonhams

Už za pár dní můžete ve svojí garáži zaparkovat sedm vzácných homologačních speciálů skupiny B! Perfektní investice a vaše mimořádná příležitost... Aukční síň Bonhams zprostředkovává prodej ucelé sbírky od jednoho majitele, auta přitom nemají vypsanou minimální cenu.

Závodní skupina B patří v historii motorsportu k tomu úplně nejlepšímu. Zběsilá překoňovaná monstra, která uřídili jen opravdoví PILOTI, naháněla hrůzu, ale zároveň nabízela neskutečnou podívanou. A díky nim vznikly takzvané homologační speciály, což jsou auta, kterých je na světě jen pár kusů a mezi sběrately jsou velmi ceněná. Teď je pár z nich na prodej, konkrétně jde o sedm kusů ze soukromé kolekce...

3x Lancia
Tím nejnápadnějším autem ve sbírce je modrobílé kupé Stratos HF Stradale z roku 1975, které najelo necelých třináct tisíc kilometrů. jen pár oděrek v interiéru, ale jinak vypadá netknutě. Stejně je na tom i 037 Stradale z roku 1983, které má najeto jen 9 342 km, je celé v originálním stavu a Bonhams slibuje stav nového auta. Třetí lancií je černá Delta S4 Stradale z roku 1985. Výrazný červený interiér a 8 851 kilometrov...
 

DOPORUČUJEME: Podívejte se, jak vypadá jedna z nejvýznamějších soukromých sbírek Ferrari na světě!

Audi Quattro
Nebudete tomu možná věřit, ale tato ikona vyrobená v roce 1985 má jen jednoho majitele. Bílé kupé má najeto 18 tisíc kilometrů a z těchto sedmi je nejvíc „ojeté“. Když se ale podíváíte na fotky, pochopíte proč ty uvozovky. A ještě něčím je výjímečné... Podívejte se na ten podpis na volantě! Ano, je to opravdu Walter Röhrl, který se soutěžním Audi kdysi závodil.

DOPORUČUJEME: Luxusní garáž na Slovensku plná nádherných aut má „ozajstný štýýýl“

2x Ford RS2000
Dvojčata Fordů RS2000 jsou rovněž fascinující... První kus byl vyrobený v roce 1986 a jde o klasické provedení - má bílý lak, šedočervenou kabinu a najeto 13 500 km. Ten druhý je extrémnější provedení Evolution, které nese válečné barvy a přídavnou světelnou rampu.

Peugeot 205 Turbo 16
Další klenot pochází z roku 1985 a jde o kousek v naprosto originálním stavu. Aby taky ne, má najeto 1200 km. Bonhams tvrdí, že vypadá jak kdyby právě vyjel z továrny.


DOPORUČUJEME: Rolls Royce se změnil v divokou bestii plivající oheň 

Všechny auta se budou dražit v jednom dni, ale každé zvlášť. Ani jedno nemá stanovené minimální cenu, ale podle všeho už si na ně brousí zuby spousta lidí. Aby taky ne, třeba Ford RS2000 Evolution vznikl v počtu pouhých 24 exemplářů. Tak co, kdo z vás se 18. srpna zúčastní dražby v americkém Monterey?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doporučujeme

Důležité Události