Dieselgate

Varování: Auta z aféry Dieselgate mohou přijít o techničák...

Varování: Auta z aféry Dieselgate mohou přijít o techničák...

Německo zvažuje, že by autům, která mají podvodný software motorů od Volkswagenu, jednoduše zakázalo jezdit. Podobné opatření by mohlo přijít napříč Evropskou unií.

Shrňme si to. Koncern Volkswagen vymyslel pro svoje turbodiesely systém, jak vyhovět náročným emisním předpisům. Problém je, že fungují jen v laboratoři a při přesně specifikovaném cyklu měření, který umí auto samo odhalit. Emise v reálném světě pak byly podstatně vyšší. Když se na to přišlo, byl Volkswagen zatracován a vznikla takzvaná aféra Dieselgate. Co na tom, že se ukazuje, že podobná „opatření“ mají i další automobilky, koncern VW byl jednoduše první, a proto se o něm nejvíc mluví.

DOPORUČUJEME: Aféra pokračuje, s emisemi měl podvádět i Peugeot s Citroenem!

Volkswagen samozřejmě přišel s řešením a pozval všechna inkriminovaná auta na svolávací akci, při které budou upravena. Jenže... Okamžitě se začalo mluvit o tom, že opravená auta mají vyšší spotřebu a o poznání hůř jedou. No a protože není snad žádný řidič, který by si dobrovolně nechal ze svého auta udělat horší, tak začala spousta z nich využívat službeb neznačkových servisů, kde jim software v řídící jednotce neupraví, a dál tak jezdí s autem v původní podobě. Zatím platilo, že jsou tyto vozy stále legální, bez ohledu na to, jestli mají řídící jednotku přehranou novým softwarem či nikoliv. Ale to by se mohlo změnit, a to už velmi brzy!


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


Německu se ale nelíbí, že svolávací akce je nepovinná, a tak chce stanovit lhůty, do kterých budou muset být upravena všechna auta z aféry dieselgate. Pokuď se tak nestane, budou vyřazena z registru, jinými slovy, přijdou o techničák. Německá vláda už řeší jak z nepovinné akce udělá povinnou, a ostatní státy Evropské unie by se mohly chtí časem přidat, ČR nevyjímaje.


DOPORUČUJEME: Aféra Dieselgate v USA - lidé vracejí Volkswagenu vyrabovaná auta!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události