PSA

Opel už je definitivně v rukou Francouzů. Co bude dál?

Opel už je definitivně v rukou Francouzů. Co bude dál?
Zdroj: PSA

Francouzi potvrdili, že akvizice Opelu do rukou koncernu PSA, pod který spadají automobilky Peugeot a Citroen je definitivně u konce. Co bude dál?

Dohoda o prodeji byla podepsána 6. března 2017 a mluví se o tom, že GM prodalo značku Opel/Vauxhall za 61 miliard korun. Více informací najdete ZDE. Nyní byly provedeny poslední konkrétní kroky a Opel už definitivně nepatří americkému koncernu GM, který se ho zbavil kvůli permanentní ztrátě. Přestože mnohým nedává toto spojení smysl, PSA se od začátku dušuje, že má s Opelem jasné plány. Každopádně jisté je, že díky tomuto spojení se PSA stává po koncernu VW druhým největším automobilovým výrobcem v Evropě, a že jen za první pololetí letošního roku jim patří 17 procent evropských prodejů.

DOPORUČUJEME: Podepsáno, Francouzi koupili Opel za 61 miliard.
 

Výkonný ředitel Opelu Michael Lohscheller představí do deseti dnů strateghický plán, který s podporou skupiny PSA vypracují týmy značek Opel a Vauxhall. Jeho cílem má být (už zase) obnovit ekonomické základy obou značek. Tento plán by měl být hotov do 100 dnů, výsledkem by měl být finanční tok ve výši 1,7 miliard eur ročně.


DOPORUČUJEME: Vážně to chtějí udělat? A proč nám to nedává smysl?


Zatím se mluví o dvou možných rozděleních trhu... První variantou je, že Citroen a Peugeot se budou dál soustředit na rodinná auta s běžnými motory a Opel se vydá cestou elektrifikace. Druhou variantou jsou pak identické modely a brutální tlak na ceny od dodavatelů. Co si o tom všem myslíte vy?  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události