Bentley

První elektrické Bentley bude dvousedadlový kabriolet

První elektrické Bentley bude dvousedadlový kabriolet
Zdroj: Bentley

A pozor, ve výrobě se nejspíš objeví už v roce 2019. Bude vycházet z konceptu EXP12 Speed ​​6e.

Mysleli jste si, že každé Bentley musí mít charismatický dvanáctiválec, nebo alespoň potentní osmiválec, obojí samozřejmě na benzín? No, tak jste si to mysleli špatně... Automobilka Bentley potvrdila na autosalonu ve Frankfurtu, že připravuje hned tři elektrifikované modely. Plug-in hybridy svého velkého SUV Bentayga, stejná pohonná jednotka pak bude i v Continentalu a Flying Spuru. Nový dvoumístný roadster do party pak bude čistě na elektřinu a podle našich zákulisních informací bude sdílet platformu pro elektromobily společně s Porsche Mission E.

DOPORUČUJEME: Videotest - Bentley Continental GT V8 S možná není nejlepším autem na světě, ale charakter by mohl rozdávat!

Elektrický roadster bude pátým modelem značky a do výroby se dostane již v roce 2019. Na autosalonu ve Frankfurtu šéf značky Bentley Wolfgang Dürheimer zároveň potvrdil, že plány na malé SUV jsou minulostí, a že místo toho se bude i Bentley soustředit na elektrifikaci svých modelů. Jak už zaznělo, podvozek by měl nový roadster mít stejný jako Mission E, každou nápravu bude nejspíš pohánět  jeden elektromotor, takže se bavíme vlastně o čtyřkolce. Dojezd bude okolo 400 kilometrů. Finální podobu auta uvidíme za rok na autosalonu v Paříži.


BAVÍ VÁS AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bentley

Důležité Události