Škoda

Gratulujeme, Octavia je třetí nejprodávanější auto v Evropě!

Gratulujeme, Octavia je třetí nejprodávanější auto v Evropě!
Zdroj: Škoda Auto

Škoda Octavia se v srpnu dostala mezi absolutní elitu na evropském trhu, dostala se mezi tři nejprodávanější auta vůbec! V Evropě se jí prodalo 15 857 kusů, celkově škodovka prodala 47 535 aut.

Evropské statistiky prodaných aut dlouhodobě opanoval VW Golf, který si jen v srpnu našel 30 986 nových majitelů. Druhé místo patří Renaultu Clio s počtem 16 859 kusů a třetí je Octavie, která si oproti červenci polepšila o jedno místo. A pozor, do první pětky se dostala i Dacia Sandero, kterých se prodalo 13 828 kusů. Čtvrtý je pak Volkswagen Tiguan (13 936 kusů).


DOPORUČUJEME: Škodovka bude opět vyrábět Felicii, přijede v roce 2020. Ale pozor, bude na baterky a nebude levná.

Škodovka vyrobila v srpnu celkem 29 800 Octavií, což je meziroční pokles o 3,1 procenta. Ale celkové prodeje jsou třeba v Německu jsou lepší vloni a třeba v Rakousku rozdíl oproti minulému roku celých 35,1 procent. Škodovka zkrátka jede na vlně, vždyť mateřskému koncernu VW dělá jenom radost a co se výdělečnosti týče, tak je na tom lépe už jen Porsche! Firma svou ziskovostí předstihla v koncernu už i Audi, vloni měla na každém vozu zisk 22 800 korun a celkový čistý zisk škodovky byl v roce 2017 velmi slušných 25,2 miliardy korun.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


Z úspěchů firmy se ale mohou těšit i zaměstnanci. Škoda Auto zaměstnává v ČR přes 27 tisíc lidí a jejich průměrná mzda přesahuje 36 tisíc korun. I letos na všechny čekají tučné bonusy - každý by měl dostat navíc k výplatě 90 tisíc.


DOPORUČUJEME: Tučné prémie ve škodovce - budete závidět

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události