Sprint

Sprint na 400 metrů má vítěze! Vyhraje Tesla nebo Ferrari?

Sprint na 400 metrů má vítěze! Vyhraje Tesla nebo Ferrari?
Zdroj: Youtube Motor Trend

13 aut se postavilo vedle sebe na startovní čáru závodu ve sprintu na 400 metrů. A to nejrychlejší to zvládlo za neuvěřitelných 10,5 vteřiny! Vsadíte si na Porsche Turbo S, McLaren 570 GT, Ferrari 488 GTB, elektrickou Teslu, nebo snad brutální Nissan GT-R?

Zkušení redaktoři časopisu Motor Trend to udělali už po sedmé a tahle akce stává jednou z těch nejsledovanějších, něco jako Car of the Year (Auto roku). Prostě dají dohromady vybraná sportovní auta, pronajmou si letištní plochu s dostatečně dlouhou ranveji, postaví se vedle na start a pak jednoduše šlápnou na plyn a zkouší, které auto je nejrychlejší ve sprintu na 400 metrů. Právě tato disciplína je u většinu američanů ještě oblíbenější než třeba čas na okruhu...


DOPORUČUJEME: Jel na motorce 275 km/h a dostal smyk. Podívejte se, jak to ustál.

Takže na koho si vsadíte? I tentokrát tady jsou samé dobré kusy. Ferrari s přeplňováním je pekelně rychlé, ale co král sprintů Nissan GT-R, nebo za všech okolností brutálně rychlé Porsche 911 Turbo S. Jenže pak je tady i Tesla a tenhle elektromobil s točivým momentem od nulových otáček už pár lidí ošklivě vyškolil... Takže na koho si vsadíte?

 


DOPORUČUJEME: Souboj starého Mustangu a Mini připomíná boj Davide a Goliáše. Nebudete věřit vlastním očím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události