BMW

Na výstavě v Berlíně mají mustang z filmu 60 sekund a Elvisovo BMW

Fanoušci veteránů míří do Berlína. Koná se tam třetí ročník výstavy, kde jsou k vidění opravdu vzácné historické kousky. Asi nejvíc mezi nimi vyniká BMW, které kdysi patřilo legendárnímu Elvisi Preslymu. Pořadatelé čekají až 25 tisíc návštěvníků.

Koupou se v záři reflektorů a zasloužené slávy, a každý z nich přitom skrývá svůj vlastní jedinečný příběh.

"Premiéru si tento veterán zažil na motoristickém veletrhu ve Frankfurtu roku 1955. Řídil ho sám Hans-Joachim Stuck, legenda Formule 1. Nakonec ho vlastnil Elvis Presley - autu se tak přezdívalo Elvis 507. Dozvěděli jsme se to teprve před pár lety. Automobil jsme pak nechali zrenovovat, jak si to předchozí majitel přál," prozradil mluvčí společnosti BMW Klasik Stefan Behr.

Král rock´n´rollu si roadster pořídil roku 1958, když v Německu sloužil v americké armádě. Údajně ho nechal obarvit na červeno, protože na původně bílé karosérii fanynky neustále psaly červenou rtěnkou zamilované vzkazy. Jeho cena je nevyčíslitelná a není na prodej.

Mezi exponáty je i ikona Hollywoodu. A to sice legendární veterál Eleanor Mustang z roku 1967. "Objevil se jako jeden ze tří původních automobilů v americkém trháku 60 sekund. Řídil ho Nicolas Cage a také Angelina Jolie," prozradil obchodní manažer společnosti Chrome Cars Christian Zoellner.

Související obsah

Automobilový veterán může být výhodnou, ale zdaleka ne levnou investicí. Třeba Mercedes 300 SL například majitel prodává v přepočtu za více než 38 milionů korun. Pravý automobilový milovník ale na cenu nedbá a ocení kvalitu.

"Staré modely veteránů jsou vyrobeny podle původních technologií, které zůstávají ukryty pod kapotou. Když se zaposloucháte do hrčení karburátoru, pocítíte jedinečné emoce. Lidé to milují a jsme šťastní, že toho můžeme být součástí," prozradil generální ředitel Motorworldu Marc Baumueller. Výstavu je možné navštívit do neděle.
 

vbo, Darja Stomatova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události