Ford

V lednu přijede nový Ford Focus. Bude to úplně jiné auto

V lednu přijede nový Ford Focus. Bude to úplně jiné auto
Zdroj: Ford

Ford přiveze na autosalon do Ženevy novou generaci modelu Focusu. Bude všechno, jen ne levný.

Stávající generace Fordu Focus byla zajímavým autem pro všechny, kdo hledal co nejlepší poměr mezi kvalitou, výbavou a cenou. Za cenu lehce přes tři tisíc jste koupili nové auto s atmosférickým motorem 1,6 l, které mělo ve výbavě vše potřebné a byla na něj záruka. Jenže to se změní. Nová generace Focusu, která se objeví zkraje příštího roku, půjde totiž ve stopách Fiesty a stane se autem pro úplně novou cílovou skupinu.

DOPORUČUJEME: Videotest Fordu Focus. Je to perfektní auto bez zbytečných cinkrlátek!

Jinými slovy, Focus bude lépe vybavený, v kabině najdete lepší materiály a jeho cena bude všechno, jen ne podbízivá. Ford moc dobře ví, že se takový Focus nebude tak dobře prodávat, ale pokles prodejů chce kompenzovat vyššími maržemi a na jeho místo dosadit jiné modely. Základním motorem v nabídce bude přeplňovaný tříválec, dočkáme se i hybridních verzí, sportovního modelu ST a dojde i na provedení Active, což bude něco jako Golf Alltrack.

DOPORUČUJEME: Špionáž - je tohle nový Focus?

S celkovou změnou filozofie souvisí i otázka, zda se bude nový Focus vyrábět i ve verzi kombi. Pětidvéřové provedení je už potvrzené, ale o praktickém rodinné balení nemáme zatím žádné zprávy. Takže jestli se vám líbí stávající provedení, tak neváhejte, už totiž nebudou!
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události