Doporučujeme

Chce zachránit planetu, má koberce z rybářských sítí

Volvo Ocean Race je závod plachetnic kolem světa. Mimořádně drsný podnik pro ty nejlepší a nejodvážnější jachtaře má ale ještě podtext - speciální modely Volva!

Při příležitosti letošního závodu Volvo Ocean Race vznikl nádherný model V90 Cross Country v perleťově bílé barvě s oranžovými doplňky. Je to nádherný kus auta, plný zajímavých vychytávek, který se hrdě hlásí ke konceptu XC Coupé z roku 2014. A taky zachraňuje planetu... Chcete vědět jak?


DOPORUČUJEME: Šéf Volva tvrdí, že auta se spalovacími motory jsou mrtvá!

Volvo dá 300 tisíc Euro z prodeje prvních tří tisíc aut na nadaci na výzkum oceánů, která se věnuje zejména výzkumu likvidace plastů v mořích. Kromě toho švédská automobilka vybavuje taky všech sedm lodí v závodě Volvo Ocean Race nejmodernější technikou, která bude sbírat cenná data ze všech částí proplouvaných oceánů. Kromě běžných věcí, jako jsou mořské proudy, rychlost větru nebo teplota, bude měřit i obsah mikroplastových částic, slanost moře, obsah CO2 nebo druhy a kvalitu řas. „Nejde jen o závod a nový model, ale taky o výzkum. Chceme vylepšit chápání zdraví oceánů – našeho největšího přírodního zdroje,“ říká ředitel pro udržitelnost společnosti Volvo Cars Stuart Templar.


DOPORUČUJEME: Volvo chystá elektromobil s dojezdem až 550 kilometrů a s výkonem 600 koní

Kromě speciálního lakování má V90 Cross Country Ocen Race taky sedadla z jemné kůže napa, poloprůhledné potahy sedadel extrémně odolné vodě a znečištění, v kufru je pak speciální flexibilní podložka z termoplastické gumy, která chrání podlahu a část zadních sedadel před znečištěním a vlhkostí. „Mysleli jsme nejen na styl, ale také na všechny možné situace, do kterých se majitelé modelů V90 Cross Country Volvo Ocean Race mohou dostat,“ řekl při prezentaci modelu Dan Olsson, viceprezident pro speciální projekty. „Do kufru jsme přidali speciální tašku na mokré oblečení nebo výbavu, elastickou síť na uchycení volně ležících předmětů a podlaha kufru se dá prodloužit a udělat z ní místo pro odpočinek. A taky tady máme speciální lampu z černéího leteckého hliníku, kterou lze snadno vyjmout, elektrické a USB zásuvky navíc… Je toho hodně.“ No a ty koberce? Jsou vyrobeny z materiálu Econyl®, což je tkanina z recyklovaného nylonu, včetně opuštěných rybářských sítí z mořského dna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události