Škoda

Unikátní Octavia na prodej, vyrobili jich jen sto

Unikátní Octavia na prodej, vyrobili jich jen sto
Zdroj: Facebook

Octavia RS WRC Edition postavili v Boleslavi v roce 2001 u příležitosti stoletého výročí mladoboleslavské značky v motoristickém sportu. Podobných limitek škodovka moc nenabízí, tady vzniklo jen sto kusů. A jedno auto je právě teď na prodej!

Když jsme vám ráno ukázali závodní škodovky, netušili jsme, že odpoledne narazíme na inzerát, který nabízí hodně horké zboží. Octavia RS WRC Edition je auto vyrobené v limitované sérii pouhých pár kusů a patří k těm autům, které na silnici běžně opravdu nepotkáte.

DOPORUČUJEME: LaFerrari za 88 milionů a další automobilové skvosty na prodej v Ostravě

Tehdy se škodovce vyčítalo, že se víc neodvázala, ale dnešní optikou jde o zajímavost i jen kvůli tomu počtu vyrobených kusů - sto aut je vážně máelo. Navíc tohle je jedno z pětadvaceti s pravostraným řízením, původně totiž bylo v Anglii, nyní už je ale zpět v ČR. Octavia RS WRC Edition poznáte hlavně podle nezaměnitelných válečných barev, sedmnáctipalcových kol a xenonových světel. Automobil je navíc sériově vybaven systémem ESC. Každá Octavia RS WRC Edition má pak štítek s pořadovým číslem, který je umístěn na palubní desce, v tomto případě jde o kus 95/100.

DOPORUČUJEME: Bublina splaskla? Ceny veteránů klesají, teď frčí hudební nástroje.

Podle inzerátu se jedná o pěkný zachovalý kus, auto má najeto 193 tisíc kilometrů a prodejce si ji cení na 280 tisíc korun. Jako nová stála Octavia RS WRC Edition 895 tisíc. Jak už lehce zaznělo, tato limitka vychází z běžné Octavie RS s motorem 1,8 turbo s výkonem 180 koní s točivým momentem 235 Nm. Její maximální rychlost je 235 km/h.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události