Doporučujeme

Létající auta by se na nebi mohla objevit už v roce 2019

Létající auta by se na nebi mohla objevit už v roce 2019
Zdroj: Terrafugia

Čínská společnost Geely, která koupila automobilky Volvo a Lotus, opět investovala. Koupila společnost Terrafugia, která se od roku 2006 věnuje vývoji létajících aut.

Tak je to potvrzeno, po měsících námluv se Geely stala vlastníkem společnosti Terrafugia. „Měli jsme je dlouhodobě v hledáčku, protože se domníváme, že Terrafugia má všechny předpoklady k tomu, aby změnila mobilitu tak jak ji chápeme v dnešní podobě,“ řekl Li Shufu, zakladatel a předseda společnosti Geely. "Naše investice do společnosti odráží naši společnou víru v jejich vizi a jsme odhodláni dá Terrafugii naši plnou podporu, využívat synergie nezi našimi firmami a jsme připraveni udělat z létajících aut realitu."


DOPORUČUJEME: Desetiletý chlapec ukradl auto svým rodičům a ujížděl policejním pronásledovatelům rychlostí až 150 km/h

Létající auto Terrafugia TF-X
Má rozkládací křídla, váží 590 kilogramů a má pevný podvozek. Vůz je určen pro dva cestující a abyste s ním mohli létat, potřebujete certifikát pilota ultralehkého letadla, což je záležitost cca 30 hodin výcviku a 35 tisíc korun. Letadlo má cestovní rychlost 160 km/h, dolet přes 600 kilometrů a může létat v maximální výšce 3000 metrů. Nejzajímavější je však jeho cena - řeč je aktuálně o částce 261 tisíc dolarů, tedy necelých šest milionů korun.


DOPORUČUJEME: Videotest BMW i8. Vypadá jako letadlo, rychlost mu nechybí, ale létat neumí...


Budou ho pohánět elektromotory

Terrafugia plánuje představit svoje první létající auto už v roce 2019 a v roce 2023 přibude nový model, který bude schopen kolmého startu i přistání. To pak bude skutečná revoluce. V plánu je i čtyřmístný model, na který ale budete potřebovat už plnohodnotné pilotní zkoušky. Teto auto/letadlo by mělo být poháněné dvěma elektromotory, jeho cestovní rychlost by mohla být přes 300 km/h a dolet je plánován na 500 kilometrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události