Seat

Seat bude prodávat Leon naladěný na 340 koní

Seat bude prodávat Leon naladěný na 340 koní
Zdroj: Seat

Seat Leon Cupra nás baví. Je to nesmírně schopné auto na klikaté okresce i na závodním okruhu, navíc s velmi příjemnou cenovkou.

Když se Seat Leon Cupra začal prodávat, tak měl výkon 280 koní a všichni jsme si říkali, jak skvělé a rychlé auto to je. V průběhu času mu ale ve fabrice neustále zvyčovali výkon, přišla verze 290 koní a pak s faceliftem posílení na už moc pěkných 300 k, aby se vzápětí objevila limitovaná edice Cupra R vyšroubovaná na 310 k. Jenže Seat ještě pořád nemá dost. Příští rok by mohla dorazit 340 koňová Cupra, ale to už by to nebylo jen o výkonu...


DOPORUČUJEME: VW Golf GTI na okruhu v Mostě. Jak byl rychlý? A jak se nám líbil? Podívejte se na náš videotest!

Tato silnější Cupra by totiž měla pohon všech kol! Řekl to Wayne Griffiths, který má u Seatu na starosti marketing a prodej. On sám takovým autem už jezdí, navíc s upraveným výfukem, a nemůže si ho vynachválit. Griffiths se přiznal v rozhovoru pro server Autoexpress a řekl, že motor zvýšení výkonu na 340 koní bez problémů zvládne bez mechanických úprav. Auto by mělo mít karoserii kombi (kvůli lepšímu vyvážení) a šlo by zcela evidentně o moc pěknou řidičskou hračku. Jenže co na to Volkswagen?
 

DOPORUČUJEME: Upravený Golf má výkon 480 koní! A i další parametry vám vyrazí dech

Volkswagen si totiž vždy zakládal na tom, že i když jsou Leon Cupra, Octavia RS i Golf GTI postavené na stejných základech, tak že právě Golf měl nejvíc koní a byl nejrychlejší alespoň na papíře. Nicméně to by mohlo znamenat, že by posílil i Golf, vždyť o výrobě speciálního modelu s pohonem všech kol a výkonem 400 koní se už jednou mluvilo!


DOPORUČUJEME: Sportovní Volkswageny teď budou ještě lepší, může za to jen jeden člověk!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události