Mazda

Změny až na druhý pohled. O to víc stojí za prozkoumání

Změny až na druhý pohled. O to víc stojí za prozkoumání
Zdroj: Mazda

Mazda představila na autosalonu v Los Angeles facelift pro Mazdu 6, ale změny jsou patrné až na druhý pohled. Skrývají se totiž pod kapotou...

Řekněme si to na rovinu, design Mazdy 6 žádný velký facelift nepotřeboval, pořád jde o velmi výrazné auto, které na silnici snadno identifikujete. V Los Angeles se ukázala modernizovaná verze určená pro americký trh, která má hodně upravený interiér a pod kapotou dva nové, velmi zajímavé motory.

DOPORUČUJEME: Mazda a její budoucnost. Dočkáme se i sportovních modelů?

Tím prvním je atmosférický čtyřválec 2,5 l, který umí v rychlostech od 40 do 80 km/h odpojit dva válce, to když nepotřebujete výkon. Jde o motor, který si už nyní můžete koupit - najdete ho pod kapotou modelu CX-5. Ještě zajímavější je ale nový přeplňovaný motor o objemu 2,5 litru, který má výkon 253 koní a točivý moment 420 Nm. V tiskových materiálech nenajdete přesné technické specifikace, ale Mazda tvrdí, že motor nabízí točivý moment osmiválce. Šestka si tento motor s označením Skyactiv-G 2.5 T půjčila pro šestku ze svého velkého SUV CX-9. Jisté změny proběhly i na podvozku, který byl v některých oblastech vyztužen a nyní nabízí ještě víc neutrální chování.


DOPORUČUJEME: Od roku 2021 chce Evropská unie sledovat spotřebu všech aut online

Doslova revoluce se odehrála v interiéru. najdete zde jiné materiály, nové sedačky s možností ventilace, displej místo klasických budíky, zvětšený panel multimediálního rozhraní a head-up displej. Zato změn venku je málo - kromě jiných kol a LED světel ve standardu se nezměnilo snad vůbec nic.
Necháme se překvapit, jak bude vypadat modernizovaná Mazda 6 pro Evropu, a hlavně jestli se i u nás objeví silnější přeplňovaný motor. Záleží hlavně na emisních limitech...


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události