Sportovní auto

450 koní, čtyřválcový motor a stovka za 3,5 vteřiny!

450 koní, čtyřválcový motor a stovka za 3,5 vteřiny!
Zdroj: Saleen

Saleen představil nové auto s jednoduchým označením S1. Jde o základní model v nabídce a pohání ho čtyřválec.

Samo o sobě by to byla pěkná nuda, ale když vidíte ty parametry v titulku, je vám asi jasné, že to bude pořádná nálož. Ostatně kalifornská automobilka Saleen jiná auta ani neumí, jen si vzpomeňte na její superport Saleen S7. A i běžné přestavby sériových aut, což je hlavní obživa této firmy, stojí za to.

DOPORUČUJEME: Prodal firmu a postavil si za domem závodní okruh. To se vám bude líbit

Její nejnovější model S1 je sportovní kupé s pohonem zadních kol, manuální šestistupňovou převodovkou a s přeplňovaným čtyřválcem, který je uložený uprostřed vozu. Má objem 2,5 litru, ale i to stačí na 450 koní a 457 Nm. V kombinaci s váhou pouhých 1,2 tuny to znamená zrychlení na 100 km/h za pouhých 3,5 vteřiny a maximální rychlost 289 km/h. Motor přitom pochází přímo z dílny Saleen, byť první informace směřovali k tomu, že alespoň blok bude od Fordu. Cena vozu, jehož světová premiéra se odehrála na autosalonu v Los Angeles, začíná na 100 000 dolarech, což nám přijde jako velmi zajímavá nabídka.

DOPORUČUJEME: Testujeme auta na klikatých okreskách i na závodním okruhu. A nebereme si servítky...

No a teď ale informace, která vás přinejmenším překvapí. A těm remcalům, kteří neustále mají problémy s čínskými investory, jistě vyrazí dech. Celé jméno společnosti je totiž Jiangsu Saleen Automotive Technology! Ano, je to tak, Saleen koupili Čínani, kteří zároveň projekt modelu S1 financovali. Výroba nových aut tak bude probíhat nejen v Kalifornii, ale i v Číně.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události