Supersporty

Auto roku 2018 pro superboháče: Lamborghini Huracán Performante

Auto roku 2018 pro superboháče: Lamborghini Huracán Performante
Zdroj: Lamborghini

Lamborghini uspělo mezi nejluxusnějšími automobilkami světa. Boháčům ho doporučuje prestižní časopis Robb Report.

Nejnovější verze Lamborghini získala titul Auto roku 2018 v anketě časopisu Robb Report, který se zaměřuje na ty největší boháče. Výběr nejlepších luxusních aut pro něj porovnávají a sestavují odborníci z oblasti motorsportu, letos bez námitek vyhrál Huracán Performante.

Mnohem rychlejší a vzrušující verzi známého Lamborghini Huracán vypustilo Lamborghini do světa vloni. Huracán přitom automobilka nabízí také jako kupé, kupé s pohonem zadních kol, otevřený Spyder a Spyder jako zadokolku. Performante je ale čistě závodní speciál, který dostal dramatičtější vzhled.

Související obsah

Stojí v přepočtu zhruba 6 milionů korun, což je o jeden a půl milionu korun více než standartní Huracán, za to nabízí ještě o něco vyšší level jízdy.

Pod kapotou je 5,2litrový atmosférický desetiválec V10 z modelu Huracán, který ale dostal ještě o 30 koňských sil více, celkem tedy 640 koní. Maximální rychlost zůstala stejná: 323 km/h, ale zrychlit z nuly na sto umí Performante za neuvěřitelných 2,9 sekundy, což je ještě o 3 desetiny méně než klasický Huracán. Performante je totiž díky použití karbonového materiálu o 40 kg lehčí.

A to ještě není vše. Kromě masivního zadního křídla byla na auto nainstalována zcela nová technologie ALA, tedy Aerodinamica Lamborghini Attiva, což je inteligentní aerodynamický systém. Ten hlavně v zatáčkách směřuje klapky a vzduchové kanály po celém autě tak, aby Performante mělo dostatečný přítlak na všechna kola. Když chcete jet rychle na rovince, potřebujete nižší přítlak, takže se kanály otevřou a nasměrují víc vzduchu pod křídlo.

Související obsah

Lambo Performante na sebe výrazně upozornilo už před loňským oficiálním představením, když pokořila rekordní čas Porsche 918 Spyder na severní smyčce Nürburgringu a převzalo žezlo rychlostního krále mezi sériovými supersporty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Supersporty

Důležité Události