Autosalon Ženeva

Lahůdka od Fordu. Limitovaný Bullitt míří do Evropy

Lahůdka od Fordu. Limitovaný Bullitt míří do Evropy
Zdroj: Ford

Třetí generace Fordu Mustang, která nese kultovní označení Bullitt, se dostane i na evropské trhy. Automobilka evropské fanoušky téhle legendy potěšila na probíhajícím autosalonu v Ženevě.

Ford Mustang Bullitt dorazí do Evropy i s nově vyladěným motorem. Nový model, odkazující na slavný film se Stevem McQueenem a Mustangem GT fastback v hlavních rolích, dostal i řadu vizuálních vylepšení.

Pod kapotou vrní pětilitrový osmiválec s otevřeným sáním ze standardního modelu GT350. Ale ve Fordu si s ním trochu pohráli, takže výsledkem je vylepšený výkon 481 koní, v evropské specifikaci bude zřejmě o trochu nižší (464 k). Nezaměnitelný zvukový projev dodá sportovní výfuk s aktivní klapkou. Tahle hračka dostala i upravenou řídící jednotku pro ostřejší reakce na plyn. Rozjet to umí na 260 km/h. Novinkou je funkce automatického srovnání otáček při podřazování (meziplyn).

Související obsah

K dostání bude výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou. Na evropský trh by se měl dostat ještě letos. Cenu Ford zatím nezveřejnil, každopádně Bullitt nebude zrovna za pakatel...

Nabídka laků karoserie je omezena na černou Shadow Black a klasickou tmavě zelenou Dark Highland Green, kterou nosil filmový vůz.

Třetí generace navazuje na předchozí speciální edice Bullitt z let 2001 a 2008. Ukázala se už na autosalonu v Detroitu, teď v typicky zelené barvě ohromuje evropské příznivce v Ženevě. A stejně jako při americké premiéře mu asistuje Mustang GT fastback z roku 1968.

Novinka dostala 19-palcová kola v klasickém designu „Torque thrust“. K dalším detailům odkazujícím na slavného předchůdce patří chromované prvky okolo masky a předních oken. Aby byl zachován minimalistický vzhled, nemá vůz žádná loga ani emblémy. Jedinou výjimkou je kruhové logo Bullitt™ uprostřed zádi. A podobně zdrženlivý je i interiér, který ale má plně digitální přístrojový štít, tvořený LCD displejem o úhlopříčce 12 palců. K výbavě patří prémiový audiosystém o výkonu 1 000 wattů.

Související obsah

Slavnou filmovou honičku Ford připomíná i videem, ve kterém si zahráli vnoučata Steva McQueena Chase a Madison. V prostředí švýcarských Alp nedaleko Ženevy se nahánějí s paparazzi v Mercedesu-AMG:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události