Toyota

Toyota chystá zajímavé překvapení: Z malého Yarise vyrostlo nové SUV

Toyota chystá zajímavé překvapení: Z malého Yarise vyrostlo nové SUV
Zdroj: Toyota News

Toyota láká na svoji nejžhavější novinku - na autosalonu v Ženevě představí zbrusu nové SUV. Nebide to však žádný obr, japonská automobilka s ním chce vstoupit na trh tolik populárních malých crossoverů.

Toyota chce využít zkušenosti získané výrobou malých vozů, nový vůz tak vychází z úspěšného modelu Yaris. Automobilka zároveň těží z tradice výroby velkých SUV. Výsledkem bude malý crossover, který ale dostane schopnosti, jež v této kategorii rozhodně nejsou běžnou záležitostí.


Nové malé SUV kombinuje větší světlou výšku s nejmodernější technologií hybridního pohonu Toyota a hlavně s inteligentním pohonem všech kol.

Související obsah

Automobilka zatím zveřejnila jen první snímek zádi schované ve stínu.

Nejde o žádný derivát Yarise, ale o model, který dostane vlastní tvář. Crossover by měl mít delší rozvor a bude vyšší, delší i širší. Sdílet ale nejspíš budou nový benzinový tříválcový motor o objemu 1,5 litru doplněný o elektřinu.

Související obsah

Nové malé SUV bude mít světovou premiéru 3. března, Toyota kromě něj do Ženevy veze i nového Yarise a také model RAV4 jako plug-in hybrid. Chce také prezentovat svoji vizi vodíkové budoucnosti - v evropská autosalonové premiéře se ukáže nová generace vodíkové Toyoty Mirai.

Související obsah

A zajímavý bude jistě i část věnovaná sportovním vozům - v prostoru Gazoo Racing se ukáže nový GR Yaris po boku nové Toyoty GR Supra 2.0, nejnovější Toyoty Yaris WRC 2020 a speciálu Toyota Hilux Dakar 2020 Fernanda Alonsa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události