BMW

VIDEO: Nejhezčí BMW všech dob? Nové M8 Gran Coupé zblízka

VIDEO: Nejhezčí BMW všech dob? Nové M8 Gran Coupé zblízka
Zdroj: BMW

Koncept osmé řady legendární značky byl představen už v polovině minulého roku. Vypadal skvěle, nicméně někteří kritici mnichovské automobilce vytýkali až moc strohý design postrádající duši a eleganci.

BMW na výtky reagovalo a vydalo zprávu, že chystá další dvě verze. A jedna z nich je tady. No tady... na ženevském autosalonu samozřejmě. Seznamte se se sportovním M8 Gran Coupé s označením F93!

Design je hodně rozdílný oproti původní osmičce, takže auto i přes svou nadstandardní velikost a luxus spíše připomíná sporťák BMW M3. Sportovní vzhled podtrhují obrovské průduchy v předním a zadním nárazníku a ostré linie v karoserii.

Související obsah

„BMW Concept M8 Gran Coupé je vize nejexotičtější a nejpřitažlivější varianty nového BMW řady 8,“ uvedl svůj poklad Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design.

Pod kapotou by měl být dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem někde nad 600 koní.

M8 Gran Coupé je předobrazem budoucího čtyřdveřového kupé produkční řady 8, kterou chce BMW představit ještě letos, vyjet má samozřejmě i s klasickým kupé s jedním párem dveří. „BMW řady 8 převezme pomyslnou štafetu nové vlajkové modelové řady BMW a jako takové v sobě snoubí bezkonkurenční sportovnost a eleganci,“ doplnil van Hooydonk.

Zásadní novinkou M8 je použití zlato-žluté barvy. Tou oslňují nejen led světlomety, objevuje s i na ledvinkách masky chladiče a dokonce se může prolínat i interiérem. Ten by měl být stejný jako u sedmičkové verze, ale dostane víc technologií. Vnitřek konceptu ale zatím BMW neukázalo.

Související obsah

Všechno podtrhuje nádherná zelená barva konceptu. Lak Salève Vert se v různých světlených podmínkách mění ze zelené na šedavě modrou. V kombinaci se žlutými a zlatavými dekory vypadá skvěle a auto řadí na úplně novou úroveň. Podívejte sami:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události