F1

Očima pilota F1: Takhle se krotí 800 koní na zmrzlé sjezdovce

Pilot formule 1 Max Verstappen válí na okruhu, tentokrát si ale vyrazil hodně mimo trať. V monopostu vyzkoušel alpskou sjezdovku. Podívejte se v úvodním videu na unikátní záběry přímo z pohledu jezdce.

Stáj Red Bull Racing má ve zvyku posílat svoje vozy ve výslužbě na místa, kam vůbec nepaří. Vloni musel monopost RB8 do švýcarských Alp, kde s ním testovací pilot Sebastien Buemi zdolával vysokohorský průsmyk po 200 let staré dlážděné silnici Tremola.

Související obsah

Necelých 13 kilometrů v ostrých serpentýnách po kostkách smáčených tajícím sněhem. Se zadním pohonem a aerodynamikou, motorem i zavěšením navrženým a vyladěným pro práci při závodech, nikoliv pro improvizaci na dlažbě.

Buemi si každopádně poradil a na vrcholu si s kvílejícím osmiválcem užil i oslavné hodiny...

To Verstappen testoval formuli rovnou na zamrzlé sjezdovce. Na adrenalinovou jízdu mu postavili malý okruh který se houpal mezi dvěma vrcholky v lyžařském areálu v rakouském Kitzbuhelu.

Tohle alpské dobrodružství se odehrálo už v roce 2016, kdy bylo Verstappenovi teprve 18. Až nyní stáj uvolnila plnou needitovanou verzi záběrů, které jízdu ukazují přímo z pohledu pilota.

Související obsah

Na sjezdovce řve motor před pár lety veleúspěšného monopostu RB7 s výkonem 800 koní. Pilot ho s pomocí obutých řetězů musí krotit v zatáčkách a na rovinkách mu naopak dává zabrat jen pár centimetrů od prudkých srázů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události