Supersporty

Známý youtuber podváděl důchodce, aby měl na superauta

Známý youtuber podváděl důchodce, aby měl na superauta
Zdroj: YouTube.com

Miluje rychlou jízdu. Na YouTube zveřejňoval videa plná supersportovních aut, sám si pořídil Aston Martin Vantage, Lamborghini Gallardo, Porsche 911, Audi R8 nebo Mercedes B180. Policejní vyšetřování ukázalo, kde na svůj nákladný koníček bral peníze. Spolu s dalším parťákem podváděl seniory. Ale spadla klec, britský youtuber skončil ve vězení.

Jeho kanál na YouTube sleduje pře 680 000 lidí, od založení v květnu 2014 videa nasbírala téměř 190 milionů zobrazení. Na Instagramu měl dalších 180 000 followerů a na Facebooku víc než 53 000. Poslední video na kanál “Gaskings“ přidal 9. března – mimochodem je to kompilace záběrů, na kterých policie honí zločince...

Další video 32letý Anthony Locke hned tak nepřidá. Byl odsouzený za podvod a ve vězení má strávit pět let.

Zdroj: YouTube.com

Locke se svým 54letým komplicem vymysleli poměrně sofistikovaný plán, jak obírat důvěřivé důchodce. Slíbili jim, že odblokují jejich peníze uložené v penzijních fondech, polovinu jim dají a druhou polovinu za ně výhodně investují.

Související obsah

Místo toho si polovinu peněz nechali. Locke, který podle všeho podvod vymyslel, tímhle způsobem povedl 16 lidí. Výdělek byl víc než slušný: 1 milion liber, v přepočtu skoro 30 milionů korun.

A Locke utrácel. Nakupoval sportovní auta, jezdil na luxusní dovolené, dopřával si hazardní hry na internetu. A založil svůj YouTube kanál.

Locke byl v pátek odsouzen na pět let vězení, jeho komplic Ray King dostal tři roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Supersporty

Důležité Události