Mercedes-Benz

Kýčovitý kříženec SUV a limuzíny: Maybach Ultimate Luxury

Kýčovitý kříženec SUV a limuzíny: Maybach Ultimate Luxury
Zdroj: Mercedes Benz

Tak takhle si v Mercedesu představují budoucnost nejluxusnějších vozů? Automobilka v Pekingu oficiálně představila svůj koncept Mercedes-Maybach Ultimate Luxury. Zvláštního křížence, který zvenku vypadá jako SUV, zadek má ze sedanu a vnitřek z toho nejluxusnějšího obýváčku.

Je libo čaj? Styl, ve kterém Mercedes s novinkou vyjel, odpovídá tomu, že se premiéra odehrála na autosalonu v Číně: Ebenové dřevo po vzoru čínského nábytku, bílé kožené sedačky v kombinaci s růžovo-zlatým kovem a obšitím, kompletní čajová souprava z prvotřídního porcelánu, bílá orchidej... Kýč jak bič.

Nicméně luxus čiší z každého detailu. Mercedes to vyšperkoval ještě relaxačními režimy, které umí nastavit osvětlení, hudbu i vůně.

I zvenku je to poněkud podivné auto. Robustní tvary frčí i v top segmentu. A tak Mercedes ve své vizi prostě zkombinoval SUV a sedan.

Vision Maybach Ultimate Luxury má plně elektrický pohon, přesto produkuje hodně slušný výkon. Čtyři elektromotory dávají dohromady neuvěřitelných 750 koňských sil. Každý z nich pohání jedno obrovské kolo (průměr 24 placů!) a systém umí sílu rozložit podle potřeby. Baterie by měla na jedno nabití vydržet 500 km. Mercedes slibuje superrychlé nabíjení, za 5 minut by měl být akumulátor nabitý na 100 kilometrů jízdy.

Související obsah

Zatím není vůbec jisté, že Mercedes-Benz začne luxusního křížence sériově vyrábět. Pokud ne, dá se očekávat, že tímhle směrem během dvou let posune svoje modely třídy GLS.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události