Autoservis

Audi má další problém: Statisícům aut hrozí požár, musí do servisu

Audi má další problém: Statisícům aut hrozí požár, musí do servisu
Zdroj: Profimedia

Německý výrobce luxusních automobilů Audi, který je namočený do aféry Dieselgate, má teď další starosti. Musí svolat přes milion aut do servisů. Kvůli vadnému čerpadlu chladící kapaliny hrozí požár.

Problém se týká Audi A4 z let 2013 až 2016, A5 z let 2013 až 2017, A6 z let 2012 až 2015 a také Q5 z let 2013 až 2017. Všechny svolávané automobily jsou vybaveny benzínovým dvoulitrovým motorem s turbodmychadlem TFSI.

Po celém světe se to talk dotkne zhruba 1,2 milionu majitelů těchto aut.

Související obsah

Elektrickým čerpadlům podle informací agentury AP hrozí přehřátí, které může způsobit požár. Automobilka uvedla, že čerpadla ve svolávaných vozech mohou zablokovat nečistoty z chladicího systému. Vlhkost, která se v čerpadlech tvoří, může navíc způsobit zkrat.

Autorizované servisy Audi čerpadla ve svolávaných autech bezplatně vymění.

Podobné problémy mělo Audi u stejných modelů už vloni, kdy autům museli v servisech updatovat software, aby se čerpadla kvůli nečistotám neodpojovala. Podle všeho úprava software moc nepomohla.

Související obsah

Audi navíc v rámci koncernu Volkswagen stále čelí následkům Dieselgate. Ještě letos v únoru do sídla automobilky v německém Neckarsulmu vtrhli vyšetřovatelé. Dceřiná společnost Volkswagenu už na konci roku 2015 přiznala, že se na manipulaci s emisemi podílela u vozů s naftovým třílitrovým motorem V6.

Na ekonomických výsledcích a zájmu zákazníků se to ale nijak významně nepodepsalo. Vloni Audi zvýšilo celosvětový odbyt o 0,6 procenta na rekordních 1,878 milionu vozů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události