Svolávací akce

Luxusní auta za 43 milionů musejí do servisu. Neuvěříte proč

Luxusní auta za 43 milionů musejí do servisu. Neuvěříte proč
Zdroj: Lamborghini

Majitelé extrémních supersportů Lamborghini Centenario musejí do servisu. To je určitě nepotěší. A už vůbec nebudou nadšeni, až zjistí, proč je výrobce k opravě svolává.

Luxusní auta totiž mají špatný štítek, který uvádí maximální možné zatížení vozu. Extravagantní Centenaria prodaná v USA tak musí dostat novou tabulku...

Související obsah

V porovnání s celkovou hodnotou auta, které vyjde na víc než dva miliony dolarů (přes 43 milionů korun), působí štítek za pár centů opravdu směšně. Ale italský výrobce musí dopřát nejváženějším zákazníkům perfektní a detailní péči, proto chybu napraví.

Centenario se vyrábí ve verzích kupé a roadster. Lamborghini vyrobilo zatím jen 20 kusů v každé variantě. Problém se podle všeho týká jen jedenácti z nich. A všech 11 majitelů už americký národní úřad pro silniční dopravu vyzval, aby si dojeli pro nový štítek.

Související obsah

Pokud by někdo z nich podle špatných údajů auto náhodou přetížil, mohl by si poškodit pneumatiky či odpružení, což by teoreticky mohlo vést k nehodě. Do takového auta se ale většinou těžké náklady nenakládají, ono ani není kam... Leda že by majitelé převáželi zlaté cihly?

Centenario pohání ho uprostřed uložený benzinový dvanáctiválec s výkonem 759 koní. Z nuly na stovku zrychlí za 2,8 sekundy. Ovšem jen tehdy, pokud není přetížené...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události