Automobilky

Seat láká na nového “Kodiaqa“ ujetým videem. Najdete SUV?

Seat láká na nového “Kodiaqa“ ujetým videem. Najdete SUV?

Akrobati, tanečníci podivné pojízdné sochy, zvláštní soustrojí, hodně oranžových prostěradel a mezi tím vším nové velké SUV Tarraco. Tedy jen tak trochu. Seat se rozhodl lákat na svou novinku podivným videem.

Tarraco se má ukázat až na podzim na pařížském autosalonu, ale Seat už nahazuje návnadu. Jenomže na videu, které španělská automobilka zveřejnila na sociálních sítích, toho z očekávaného modelu moc neukázala.

Divákům předhazuje jen řadu prapodivných náznaků, které si můžou přeložit sami. Auto je v uměleckém klipu trvajícím 49 vteřin vidět jen pár okamžiků. Naznačené jsou boční linie, originálně tvarované světlomety a přední mřížka, která byla vidět už na dříve zveřejněných snímcích. Ani ty toho ale o moc víc neprozradily.

Seat slibuje „něco neuvěřitelně nového“. Španělé přitom spíš dohánějí ostatní značky. Jejich velké SUV má mít stejnou platformu VW MQB jako Škoda Kodiaq a Volkswagen Tiguan Allspace. Stejně jako Kodiaq má být sedmimístné, má mít rozvor okolo 2.790 mm a zřejmě dostane i stejné motory TSI 1.5 a 2.0. Mluví se i o plug-in hybridu.

Tarraco by mělo dostat cenovku začínající někde kolem 750.000 korun.

Seat navazuje na malý crossover Ateca z roku 2016 a loňskou Aronu, Tarraco má být první ze šesti modelů nové řady. Všechna auta se mají představit do roku 2020. Očekává se nový crossover, nadupané SUV Cupra Areca i nová generace Seatu Leon ve verzích hatchback, kombi i sedan.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Automobilky

Důležité Události