Automobilky

Nejhodnotnější značka automobilů? Na čele se drží stále ta samá

Nejhodnotnější značka automobilů? Na čele se drží stále ta samá
Zdroj: Car-brand

I když Němci dotahují, nejhodnotnější automobilovou značkou je už šest let po sobě japonská Toyota. Prvenství si udržela i pro rok 2018. Vyplývá to z tradičního žebříčku BrandZTop 100, který každoročně sestavuje reklamní agentura WPP a poradenská firma MilwardBrown.

Toyota byla v žebříčku globálních firem zařazena na celkové 36 místo. Nejhodnotnější značkou světa zůstává Google, druhé místo patří opět Applu, na třetí se probojoval Amazon.

Mezi automobilkami ale vládne největší světový propagátor hybridních pohonů, značka Toyota, jejíž hodnota je odhadována na téměř 30 miliard dolarů.

Související obsah

Na druhé místo se prodral Mercedes-Benz, který oproti loňsku zvýšil hodnotu své značky o 9 % a přeskočil německého konkurenta BMW, který rostl “jen“ o 4 %.

Americká korporace Ford dostala tuto značku na 4. místo, ale její hodnota oproti loňsku o 2 % klesla. Velkýá skok má za sebou Tesla, která zvýšila hodnotu své značky o zhruba 60 procent na 9,4 miliardy dolarů, a to i přes velké problémy s výrobou Modelu 3.

Z žebříčku během roku vypadly Land Rover a Porsche, naopak na desáté místo se vrátil Volkswagen, který zvýšil hodnotu značky VW na necelých 6 miliard dolarů.

Související obsah

Automobilový průmysl patří mezi deset nejvíc rostoucích oborů. Automobilky celkově zvýšily svou hodnotu o sedm procent. Těží z těsné spolupráce s technologickými firmami na vývoji alternativních pohonů a autonomní mobility.

Nehodnotnější značky automobilů pro rok 2018
1. Toyota 29,99 miliardy dolarů
2. Mercedes-Benz 25,68 miliardy dolarů
3. BMW 25,62 miliardy dolarů
4. Ford 12,74 miliardy dolarů
5. Honda 12,70 miliardy dolarů
6. Nissan 11,43 miliardy dolarů
7. Audi 9,63 miliardy dolarů
8. Tesla 9,42 miliardy dolarů
9. Maruti Suzuki 6,38 miliardy dolarů
10. Volkswagen 5,99 miliardy dolarů
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události