Bentley

Nejluxusnější sedan na světě? Tady je, projeďte se!

Bentley oslaví 100 let značky vskutku stylově! Limitovanou verzí sedanu Mulsanne, kterou vyladila slavná britská karosárna Mulliner. Automobilka stovku oslaví příští rok a jako připomínku výročí vyrobí pouze sto těchto vozů. Na počest zakladatele Waltera Owena Bentleyho je označí monogramem W.O. Nejluxusnější sedan představuje už nyní. A že je na co se koukat…

Celé jméno tohoto aristokrata zní Bentley Mulsanne W.O. Edition by Mulliner. Je to opravdu extrémně vzácné a do detailu vyšlechtěné auto, které v sobě skrývá kus příběhu téhle luxusní značky. Starý pán Bentley by měl jistě radost.

Související obsah

Ten kousek příběhu není jen nadsázka, ale skutečně hmatatelný díl. V loketní opěrce každého ze stovky vozů bude ve speciální schránce ukrytý seříznutý plátek z klikové hřídele osmilitru Bentley z roku 1930. Z konkrétního auta, které patřilo přímo samotnému zakladateli. Zároveň šlo o poslední model, který Walter Owen pro firmu navrhl.

Model Mulsanne se vyrábí od roku 2010, ale tohle je ještě o nejméně jeden level výš. Přesvědčit se můžete na několika fotografiích a ve dvou klipech, které automobilka Bentley vydala, aby svůj nový klenot představila.

Sedan dostal temně onyxovou barvu, speciální černá kola Beluga Black, diskrétní loga W.O. a samozřejmě ručně vyráběné vychytávky v interiéru, který má patinu starých vozů “zlatého věku“. Použity byly čtyři druhy dřeva a lišty s diamantovým leskem. Ve výbavě je ona loketní opěrka, tedy osvětlená koktejlová skříňka i dobové křišťálové sklenky. Sedačky, koberce i záclonky… vše už tradičně má špičkové řemeslné zpracování hodné značky Bentley.

Speciální model bude mít premiéru koncem srpna na slavné přehlídce Monterey Car Week v Kalifornii. První zákazníci ho dostanou v roce 2019. Cena zatím není známa, ale to je možná dobře...

Pod kapotou bude standardní osmiválec 6,75 l s výkonem 505 koní nebo 530 koní ve verzi Mulsanne Speed.

Společnost Bentley byla založena 18. ledna 1919.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události