SUV

Nejdražší SUV světa: Luxusní batmobil, který přežije apokalypsu

Nejdražší SUV světa: Luxusní batmobil, který přežije apokalypsu
Zdroj: Karlmann King

Při výrobě jednoho kusu tohoto podivného obrovitého monstra musí 1800 zaměstnanců dohromady odpracovat 30 tisíc hodin. Postavit mají dohromady jen 12 kusů. To aby si prý zachoval jedinečnost.

Jedinečný skutečně je. Karlmann King je SUV s pohonem všech kol, které dokáže přežít a ochránit posádku při teplotách od -40 ° do + 90 ° C.

Absurdní jsou tvary, rozměry, luxusní výbava i cena. Kolos připomínající armádního obrněnce, batmobil či japonské origami váží až šest tun, měří šest metrů a jeho výška přesahuje 2,5 metru.

Černý matně lakovaný král stojí na osvědčeném americkém podvozku z obrovského nákladního pick-upu Ford F-550. Pod kapotou má od fordu vidlicový motor V10 o objemu 6,8 l, výkonem zhruba 400 koní a maximálním točivým momentem 620 Nm. Maximální rychlost “tanku“ s šestistupňovým automatem je kvůli jeho váze jen 140 km/h.

Související obsah

Uvnitř to vypadá jako v pojízdném paláci. Samozřejmostí je čalounění z nejlepších matriálů v mnoha kombinacích, nejlepší zvuk, ultra HD 4K televize či trezor. Přidat si můžete výsuvný stolek, bar, ledničku, satelitní telefon, kávovar, regulovatelné osvětlení měnící intenzitu i barvu… Téměř vše, co si jen lze v autě představit.

Taky tomu všemu odpovídá cenovka. V přepočtu 40 milionů korun je jen začátek, plná palba s neprůstřelnou karosérií klidně může stát 70 milionů.

Související obsah

Design má na svědomí čínská společnost IAT Automobile Technology, auta se ale vyrábějí v Evropě. Koncept poprvé šokoval už před necelými dvěma lety na autosalonu v Pekingu, vloni upoutal pozornost v Dubaji. Jo, v tomhle regionu se možná pár zájemců najde…

Jméno Karlmann dostal po středověkém franském královském rodu Karlovců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události